Saracoglu Kabızlık İçin Kür

0
18040

Merhaba sevgili okurlarım. Sindirim sistemi ile ilgili sorunları hayatımızın belirli dönemlerinde yaşamaktayız. Bu sorunlar çeşitli sebeplerden kaynaklı olabilmektedir. Sindirim sorunları da kendi içinde farklı çeşitleri vardır. Bunlardan biri, kabızlık sorunudur. Kabızlık; rahat bir şekilde tuvalete çıkamamaktan kaynaklanmaktadır.

Kabızlığın ilk belirtileri şiddetli karın ağrıları, rahat dışkıya çıkamama, tam dışkıya çıkamamaktır. Rahat bir şekilde tuvalete çıkamamak şişkinliğe sebep olur ve gününüzün kötü şekilde geçmesine sebep olur.

Saracoglu’ndan Kabızlık İçin Kür

Kür 1

Hazırlanışı:

Bir cezve içerisinde suyu kaynatın. Kaynayan suyun içerisine portakal yapraklarını atın ve 10 dakika bu şekilde kaynatın. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve süzün. Günde 1 bardak aç karnına tüketin.

Kür 2

  • Zeytinyağlı pırasa

Tüketilişi:

Zeytinyağlı pırasayı özellikle kronik kabızlık şikayeti bulunan kişilerin tüketmesi gerekir.

Kabızlık sorunu yaşayanlar için genellikle yulaf , posalı ve lif içerikli gıdaların tüketilmesi tavsiye edilir. Ancak yenilen bu gıdaların üstüne yeterli miktarda su içilmediği zaman kabızlık şikayetinizin daha artacaktır. Bu yüzden kabız olmamak için veya eğer kabızsanız bol bol su için.

Sağlıklı günler dilerim..

.

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO