Saracoglu İdrar Kaçırma İçin Kür Tarifi

0
26113

Özellikle kadınlarda daha sık olmakla birlikte erkeklerde de görülen idrar kaçırma sorunu ileri yaşlarda daha sık görülmekle birlikte genç yaşlarda da görülmektedir. İdrar kesesinde yer alan kasların tam olarak idrarı tutamaması sebebi ile idrar kaçırma meydana gelebilir. İdrar kaçırma sebepleri çözüm yolları ve saracoglu hocamızdan kür tarifine yer vereceğiz.

İdrar Kaçırma Sebepleri Nelerdir?

  • Aşırı kilo
  • Yaşlılık durumu
  • Aşırı gülme, hapşırma, öksürme
  • İdrar torbası sorunları
  • Genetik sorunlar
  • Prostat sorunları
  • Bazı ilaçlar
  • Şeker Hastalığı

gibi sebeplerden dolayı idrar kaçırma meydana gelebilir.

Kadınlarda İdrar Kaçırma Konusu

Genel olarak kadınlarda daha sık rastlanan bu konunun genel olarak sık görülen etkileri özellikle gülme, hapşırma, öksürme gibi durumlarda daha sık olduğudur. Bu durumda idrar kesesi sarkmasından da şüphe edilebilir. Doğum sonrası bazı durumlarda da bu sorunlar meydana gelebilir.

Genel olarak hangi durumlarda idrar kaçırma görüldüğü tespit edilip buna göre hareket etmek gerekir.

İdrar Kaçırma Nasıl Düzelir?

Bu durumlarda ilk olarak spor tavsiye edilmektedir. İdrarı tutmaya çalışılan kasların hareketi sağlanarak bu kasların güçlenmesi sağlanır. Bunlara ek olarak ağır yük kaldırmamaya dikkat edin. Aşırı yorucu işlerden uzak durmanızı tavsiye ediyoruz.

Saracoglu idrar kaçırma için kür tarifi

Bu kürde kullanacağımız malzemeler sarı kantaron ve sarı ballı baba otudur. Bu iki ottan bir tutam alıp 2 bardak su içine atacaksınız. Ortalama 7-8 dakika kadar kısık ateşte kaynatın. Akşam saatlerinde uyumadan önce veya yemekten sonra içebilirsiniz. Her akşam 1 çay bardağı içmeniz yeterli olacaktır.

İdrar kaçırma sorunu olumsuz psikolojik etkilere sebep olabilir. Aynı zaman tedavi edilmediği süreçte hastalık daha da ilerleyebilir. Bu yüzden çekinmeden erkenden tedavi olmanızı öneriyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO