Saracoglu Hünnap Meyvesi Faydaları Nelerdir?

0
26763

Besin değeri ve lif oranı oldukça yüksek farklı tadı ile akıllarda kalan hünnap meyvesinin faydalarına değineceğiz. Kış meyvesi olarak karşımıza çıkan bu meyve, şeker oranı düşük olan nadir meyveler arasındadır. Bu yüzden zayıflamak isteyenler için biraz daha öne çıkmaktadır. Kalsiyum açısından oldukça zengindir. Magnezyum içeriği ve demir minerali ile kansızlık sorunu için az da olsa faydalı etkileri vardır. Şimdi hünnap meyvesinin faydaları nelerdir göz atalım:

1: Kemikleri Güçlendirir

Yapısında yer alan kalsiyum minerali sayesinde kas ve kemiklerin güçlenmesine yardımcı olur. Kalsiyum kemik yapısında bulunmakla birlikte kasların çalışması esnasında yoğun olarak görev alır. Bu yüzden kas sistemi için de kalsiyum önemlidir.

2. Diyet Lifi Açısından Zengindir

3: Antioksidan Etkisi

Yapısında bulunan C vitamini ve A vitamini ile antioksidan etki sağlar. Göz ve deri sağlığının gelişimine yardımcı olur. Cildi güzelleştirir.

4: Kalp Sağlığını Korur

5: Kansızlık Sorunu İçin Tüketilebilir

Meyvelerden gelen demir oranı az olsa da hünnap bu konuda biraz daha yardımcı olur. Yapısında bulunan demir minerali sayesinde kan üretimine yardımcı olmaktadır.

Saracoglu Hünnap Meyvesi Nasıl Tüketilir?

Meyvesini taze olarak veya kurutulmuş olarak direkt tüketebilirsiniz. Aynı zamanda çyını yaparak da tüketebilirsiniz.

Kurutulmuş 10- 15 adet hünnap alıp 2 ye bölün. Demliğin içine atıp yeteri kadar su ekleyin. 15 dakika kadar kaynattıktan sonra içebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.