Saracoglu Her Sabah Uyandığınızda Yapılması Gerekenler

0
2219

Merhaba sevgili okurlarım. Sabahları hepimiz dinç ve günü dinç bir şekilde devam ettirmek isteriz. Ancak gün ortasında özellikle saat 4’ten sonra dinç halimizden eser kalmamaktadır. Çeşitli sebeplerden kaynaklansa da gün içerisinde sabah uyanırken birkaç egzersiz yaparak dinç ve dinamik kalmanız mümkün.

Sabahları güç ve dinç uyanamamanın sebepleri arasında sosyal hayattaki değişiklikler, teknolojik gelişmeler sebep olabilmektedir. Uyku kalitesinin bozuk olması , sağlıklı beslenmeme ve çeşitli sebepler gün içerisinde enerjinizin sömürülmesine ve akşama doğru giderek azalmasına neden olur. Her sabah uyandığınızda aşağıda verilecek olan egzersizleri yaparsanız sabah uyanıp yattığınız zamana kadar dinç ve enerjik olursunuz.

1-Omuz egzersizi:

Masa başında çalışıyorsanız yada öğrenciyseniz bu durumdan en çok etkilenen vücudunuzdaki organınız, omuzlardır. Sabahları uyandıktan sonra öne arkaya doğru 5 dakika kadar dairesel hareketler yaptıktan sonra daha enerjik olursunuz ve uykunuzun açılmasını sağlarsınız. Böylece stresten ve hareketsizlikten kaynaklı sorunları gidermiş olursunuz. Omuzlarımızı çevirerek yaptığımız bu dairesel hareketler omuz bölgesindeki kan akışını düzenler .

Özellikle her diyet listesinde ve her şeyde karşımıza çıkan su için tavsiyesi klasik gibi olsa da etkileri ve faydaları oldukça fazladır. Çok basit ve önemsiz gibi gözüken bu egzersiz olduğundan daha büyük etkiye sahiptir. Sabahları henüz mide boşken su içmek sindirim sistemine yardımcı olur. Gün içerisinde alınan besin maddelerinin emilimini kolaylaştırır ve emilimine katkı sağlar. Sabahları su içmeyi unutmamak için başucunuzda bir bardak suyu bulundurmayı unutmayın.

3-Yoga nefesleri:

Ülkemizde yoga ve yoga nefes egzersizlerini uygulayanlar sayısı oldukça fazladır. Rahatlatıcı ve stres azaltıcı olarak bilinen ve ruha dinginlik-sakinlik verildiğine inanırız. Gün içerisindeki stresi azaltmak yada üstünüzden atmak için birkaç yoga nefes egzersiziyle mümkün. Nefes egzersizlerini sabah yaptığınızda gün boyu daha enerjik olursunuz.

‘Müzik ruhun gıdasıdır’ sözünün kanıtını birçok kez kendinizde yapmışsınızdır. Uzun süre dinlemezseniz bile belli bir süre sonra müzik dinleme ihtiyacı duyarız. Uzun bir yolculuğa çıkarken, yürüyüş yaparken müzik dinleme ihtiyacı duyarız. Sabahları işe yada okula giderken sizi iyi hissettirecek müzik dinlemeyi ihmal etmeyin. Ne kadar hareketli şarkılar dinlerseniz gün boyu o kadar enerjik olursunuz.

5- Sağlıklı beslenin:

Günümüzde yemek yemek artık çok kolay. Her öğün istediğimiz yemekleri yeme şansına sahibiz. Özellikle fast-food tüketimini bırakamıyoruz. Sağlıklı öğünler gün içerisinde midenizi daha rahat hissettireceğinden daha mutlu olmanızı sağlar. Zeytinyağı, yumurta, süt, zeytin bol bol tüketin. Kahvaltınızı sağlam yaptıktan sonra güne daha sağlıklı ve zinde başlayacağınızı unutmayın.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO