Saracoglu Grip ve Nezle İçin Kür Tarifi

0
6964

Soğuk kış aylarının gelmesi ile birlikte meşhur hastalıklar nezle ve grip baş ucumuzda bekliyor. Bu hastalıklardan korunmanın başında bağışıklık sistemi gelmektedir. Bağışıklık sistemi güçlü olduktan sonra kış ayını hiç hastalanmadan geçirmek çok kolay olacaktır. Yazımızda belirttiğimiz bu gıdalar ve saracoglu nezle grip kürleri ile soğuk havalar sizi etkilemeyecek. Şimdi bu gıdalara göz atalım: Saracoglu gribe ne iyi gelir?

REKLAM

1: Sarımsak

REKLAM
X

Tahmin edeceğiniz gibi kış ayların en büyük ilacı, antimikrobiyal etkisi kanıtlanan bir gıdadır. Dünya üzerinde sarımsaktan daha etkili bir anti mikrobiyal etkili gıda yoktur. Bu yüzden kış aylarından sarımsağı eksik etmeyin. Yemekte, çiğ, pişmiş, dilimlenmiş veya diri olarak istediğiniz gibi tüketebilirsiniz.

2: Limon

Antimikrobiyal, antioksidan içeriği ile limon çok önemli bir kış hastalıkları koruyucusudur. Özellikle limonda bulunan C vitamini bizleri korur. Aynı zaman antiseptik etkisi vardır. Günün belli saatlerinde çayla ve suya ekleyerek limon tüketin.

3: Zencefil

Metabolizmayı hızlandıran etkisi ile sarımsağa benzer olarak antimikrobiyal etkisi çok yüksektir. Vücutta mikropların barınmasını engeller. Solunum yollarının bakteri üremesini engeller. Bu sayede nezle ve grip gibi sorunlara karşı çok etkilidir. Nezle sorununa karşı oldukça etkilidir.

4: Bal

Doğal ham kestane balı kış ayları için çok önemlidir. Şekerli olduğu için fazla tüketilmemesi gerekir. Boğazlarınız hasta olmadan önce ufak uyarılar verir. Bunu hissettiğiniz an akşam yatmadan önce 1 çay kaşığı bal yutun ve su içmeyin. Gece boyu boğazda yer alan mikropları yok edecektir.

5: Ihlamur

Kış ayların içeceği ıhlamur besin değeri oldukça yüksektir. Kış aylarında limonla tüketilmesi hastalıklara karşı koruyucu etkisi olacaktır.

Saracoglu Nezle ve Grip İçin Kür Tarifi

Saracoglu hocamız nezle ve grip için basit, hızlı ve etkili bir küre yer vermiştir. 2 adet kabuğu soyulmuş soğanı bir kaç parçaya ayırıp 1 litre suyun içine atın. 5 dakika kadar kaynattıktan sonra ılık bir şekilde bu suyu için. Kısa sürede hastalığı yok ettiğini göreceksiniz.