Saracoglu Göz Çevresindeki Yağ Bezeleri İçin Kür Tarifi

0
24589

Göz çevresinde bulunan genel olarak beyaz renkte veya sarı renkteki ufak çıkıntılar yağ bezesi olarak bilinmektedir. Genel olarak ergenlik çağında olduğu gibi ilerleyen yaşlarda da meydana gelebilir. Bu ufak lekeleri erkenden yok etmek lazım çünkü ilerleyen zamanlarda sertleşip çok daha zor şekilde uzaklaştırılamaz hale gelebilmektedir. Saracoglu hocamızdan göz çevresindeki yağ bezelerini yok etmek için doğal kür tarifine yer vereceğiz.

Yağ bezeleri yanlış beslenme, stres, hareketsizlik, uykusuzluk gibi etkenlerden dolayı meydana gelebilmektedir. En önemli faktör beslenme olarak karşımıza çıkar. Aşırı yağlı tuzlu veya şekerli beslenme bu yağ bezelerini ciddi oranda arttırmaktadır. Bu yüzden beslenmemize dikkat etmeliyiz.

Yağ Bezeleri İçin Kür Tarifi

  • 1 çay kaşığı çay ağacı yağı
  • 1 çay kaşığı aloe vera
  • Yarım yumurta sarısı
  • 5 damla limon

Bütün malzemeleri bir kaba koyup karıştırın. Yağ bezenin olduğu kısmı temizledikten sonra bu karışımı uygulayın ve 15 dakika kadar beklettikten sonra yıkayın. Kürü sabah ve akşam olmak üzere uygulayabilirsiniz. Yağ bezelerini yok etmeye ve azaltmaya yardımcı olacaktır. Aynı zamanda ciltte sivilceyi engeller ve cilt tonunu homojen olarak kalmasına bu karışım destek olur.

Son olarak aşırı sertleşmiş yağ bezeleri için kür yetersiz olabilir. Bu durumda doktora danışıp hareket etmeniz daha doğru ve etkili olacaktır. Bu kür taze ve hafif bir yağ bezeleri için daha etkili olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.