Saracoglu Göz Çevresi Kırışıklığı ve Kaz Ayağı İçin Kür Tarifi

0
37770

İlerleyen yaşlarda göz çevresindeki kırışıklıklar daha da belirginleşir. Bu da sonrasında kaz ayaklarına sebep olmaktadır. Bu da istenmeyen bir durum olarak görünüşümüzü etkiler. Kaz ayakları ve göz çevresi kırışıklıkları için pek çok farklı yöntem vardır. Belirgin olarak botoks yöntemi kullanılmaktadır. Yazımızda hiç bir cerrahi müdahaleye gerek duymadan saracoglu hocamızın kürü ile yok etmenize yardımcı olacağız.

REKLAM

Malzemeler:

REKLAM
X
  • 1 çay kaşığı aloe vera
  • 2 adet E vitamini kapsülü
  • 1 adet yumurtanın akı

Kolayca temiz edebileceğiniz bu malzemeler kırışıklıkları engellemek için çok etkilidir. Kürde yer alan E vitamini kapsülünü eczanelerden kolayca temin edebilirsiniz. E vitamini cilt sağlığı için çok önemlidir. Hücrelerin tazelenmesini sağlar, renk tonunun dengelenmesine yardımcı olur. Hücrelerin sıkılaşmasını sağlar. Bu yüzden kürde E vitamini çok önemlidir.

Yumurta akı ve aloe vera nemlendirici ve besleyici özelliğe sahiptir. Yumurta akının sıkılaştırma özelliği burada çok işe yarayacaktır. Aloe vera ve E vitamininin deri tarafından tam olarak emilmesine yardımcı olur.

Tüm malzemeleri ufak bir kaba dökün. E vitamini kapsülünün içini boşaltın ve iyice karıştırın. Sonrasında göz çevrenizi soğuk su ile yıkayıp bu karışımı sürün. 30 dakika kadar bekledikten sonra yıkayın. Her gün bu kürü göz çevrenize uygulayabilirsiniz. Kısa sürede sonuç aldığınızı göreceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz