Saracoglu Göz Altı Morlukları İçin Kür Tarifi

0
25134

Merhaba sevgili okurlarımız. Bugünkü yazımızda yaygın olarak bilinen ve çoğu bireyde rastlanılan göz altı morluklarından bahsedeceğiz.

Göz altı morlukları günümüzde genç yaşlı ayırt etmeksizin çoğu bireyde görülmekte. Göz kapağının alt kısmının kararması, kişinin olduğundan daha yaşlı görünmesine meydan verir. Bir çoğumuzun da bildiği, dilden dile aktarılan sebebi yorgunluk da olsa bununla birlikte bir çok sebep vardır. Bunlardan bazılarını şöyle sıralayabiliriz;

Bu sebeplerin başında uykusuzluk gelmekte. Düzenli olarak uyunmadığı takdirde, uykunun iyi alınmaması sebebiyle vücudumuzda ilk etkilenen gözlerdir.

Çağımız teknoloji çağı olması nedeniyle günümüzde haddinden fazla elektronik aletlerle haşir neşiriz. Özellikle telefon, bilgisayar, televizyon gibi elektronik aletlere gün içinde fazla zaman harcamak gözleri yormakta olup göz kapağının esnemesine, cilt renginin değişmesine sebep olur.

Bunlarla birlikte alkol, stres, sağlıksız beslenme veya çevresel faktörler gibi bir çok sebep göz altı morlukları oluşturabilmekte.

Göz altı kararmasına doğal çözümler

Maydanoz: Karışımı elde etmek için gerekli olan malzemeler 1 tutam maydanoz 2 yemek kaşığı yoğurt. Maydanoz ve yoğurt birbirine güzelce karışması için mikserden geçirin. Elde ettiğiniz karışımı göz altlarınıza sürün. Yaklaşık 15 dakika bekleyin. Daha sonra ılık suyla durulayın. Bu işlemi haftada bir kere yapmanız yeterli gelecektir. Eğer uyumadan önce gece sürerseniz daha etkili olacaktır.

Çay poşeti: Demlediğiniz çay poşetlerini buzdolabında soğutun. Daha sonra pamuk yardımıyla göz altlarına organik zeytin yağını iyice yedirin. Soğuyan poşetleri zeytin yağını sürdükten sonra gözlerinize koyun. 10 dakika bekleyin. Düzenli olarak hafta 2-3 kere yapabilirsiniz. Zaman geçtikçe göz altı kararmasından kurtulduğunuzu siz de göreceksiniz.

Patates: Akşam uyumadan önce patatesi dilim dilim keserek nemlendirilmiş gözünüzün etrafına yerleştirin. Patates mineral ve vitamin deposu olduğundan, yorgun olan gözlerinizi yumuşatır cilt kırışıklığına karşı cildi yeniler ve parlak bir görünüm sağlar. Bu işlemi 2 günde bir tekrarlayabilirsiniz.

Salatalık suyu: Göz altı morluklarına karşı salatalık suyu son derece önemlidir. Nemlendirici özelliğine sahip olan salatalık suyu cildinizi gevşetir tüm stres ve yorgunluğunuz almakta yardımcı olur. Yapmanız gereken salatalığı rendeleyip suyunu temiz pamuğa bandırıp 5-10 dakika boyunca göz etrafına sürmek. Bu işlemi haftada 3 kere yapmanız halinde göz altı kararmasından kurtulacağınızı siz de göreceksiniz.

Teşekkür eder, sağlıklı günler dilerim.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here