Saracoglu Genital Vajinal Akıntıyı Önlemek İçin Kür

0
93925

Merhaba sevgili okurlarımız. Vücutta her organın bir görevi olduğu gibi her durumunda bir sebebi vardır. Terlemek kadar tükürük bezlerimizin tükürük üretmesi kadar vajinadaki sıvı da doğal ve olması gereken bir durumdur.

REKLAM

Akıntı gören kadınlar bu durumdan şikayetçi olsa da vücut için gereklidir. Belli dönemlerde bu akıntılarda artış görülür. Bu dönemler, adet dönemi öncesi ve sonrası, ilişki sırasında akıntı gereklidir. Bu sebeplerden kaynaklı olan akıntılar normaldir. Akıntı kaygan, mukus şekilde ve renksiz kokusuz bir sıvıdır. Bunun duşında sarımtrak, grimsi , köpüklü, süt kesiği yeşil, kaşıntılı ve kötü kokuyorsa doktorunuza başvurmanızda fayda olacaktır.

REKLAM
X

Vajinal Akıntı Ne Zaman Patolojik Bir Hal Alır?

Vücut bir bütündür ve yapılan her yanlış vücudumuzu olumsuz yönde etkiler. Bu olumsuz etkileri vücut dışarı yansıtmayı en çok hangi bölge hasar görüyorsa oradan gösterir. Akıntı renginin değişmesine birçok etken sebep olur. Düzensiz uyku, sağlıksız beslenme , az sıvı alımı, sporsuz yaşam ve temiz olmayan çamaşırlar akıntının kokusunu ve rengini etkiler.

Akıntının Sürekli Tekrarlanmaması İçin Ne Yapılmalı?

1- Fazla şeker alımından , unlu yiyeceklerden ve paketlenmiş hazır yiyeceklerden uzak durmamız gerekir. Şekerden en çok beslenen mantardır ve uyurken kaşıntı yapmasına neden olur.

2- Vücut sağlığı için özellikle ev yapımı kefir, yoğurt ,ayran ve turşu sıklıkla tüketilmesi gerekir.

3- Su yaşamımızın temel kaynağıdır. Sadece akıntı için değil vücudun diğer organlarının hepsi de suya ihtiyaç duyar. İhtiyaç duyulan suyu vücut aldığı zaman patolojik akıntıları aldığımız sıvıyla dışarı atabiliriz.

4- Patolojik bir hal almaması için kadınların yaptığı en büyük yanlışlardan biri de ; günlük ped, pamuk ve bez kullanılmasıdır. Akıntının çamaşıra değmesinden rahatsız olanlar genelde bu yöntemi uygulasalar da kesinlikle çok yanlış bir alışkanlıktır.

5- Eğer vajinanızda kaşıntı oluyorsa günlük çamaşır değişimine ,giydiğiniz çamaşırlarınızın pamuklu olmasına ve ütüleyerek giymenizde fayda olacaktır.

Saracoglu Genital Vajinal Akıntı İçin Kür Tarifi

Saracoglu hocamızın bu konuda soğan kürü tavsiyesini sizlere sunacağız.

2 adet orta boy beyaz soğanı kabuğunu soyduktan sonra 2 litre su içinde parçalayarak ekleyin ve 20 dakika kadar kaynatın. Özellikle gece uyurken bu sudan 1 bardak içmenizi öneriyoruz. Bu kür akıntının oluşmasına sebep olan mikroorganizmaları temizleyecektir.

Ek olarak doğal kestane balı ve sarımsakta tüketebilirsiniz. Yemeklerinizden sarımsağı eksik etmeyin.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz