Saracoglu Gaz ve Şişkinlik İçin Kür Tarifi

0
33604

Günlük hayatta bizi sıklıkla rahatsız eden gaz ve ve şişkinlik genel olarak bir beslenme ve sindirim sorunudur. Gaz ve şişkinliğin sebepleri çözüm önerileri ve saracoglu hocamızdan doğal kür tarifini sizler için ekleyeceğiz. Bu yüzden sorunun sebepleri bilip çözüm önerileri ile bu sorunun önüne geçebilirsiniz. Mide ve bağırsak gazına karşı bu kürü de uygulayabilirsiniz.

Genel olarak fazla yemek tüketimi, gazlı gıdalar, unlu gıdalar gibi sebeplerden dolayı gaz ve şişkinlik meydana gelir. Şimdi sebeplerine göz atalım:

Gaz ve Şişkinlik Sebepleri Nelerdir?

1: Soğuktan Etkilenme

Soğuk havalara ve soğuklara dikkat! Vücutta yer alacak bazı sorunlar ilk olarak sindirim sistemini etkiler. Ayakların çok üşümesi, çıplak ayaklarla dolaşmak, ayakların ıslak olarak kalması, aşırı soğuk gıdalar bu soruna sebep olabilir. Bu maddeler gaz ve şişkinliğe, sindirim sorunlarına ve karın ağrılarına sebep olabilmektedir.

Aşırı gazlı ve şekerli içecekler de bu sorunlara sebep olabilir. Genel olarak gazla içecekler ağız yoluyla tekrar dışarı çıksa da bir bölümü bağırsaklara ilerler. Bu uzun yolda uzun süreli kalır ve şişkinliğe sebep olur. Bu da sizleri rahatsız eder. Gazlı içeceklerde karbondioksitin bir bölümü bağırsaklarda çözünür. Bu yüzden maden suyu hariç gazlı içecekleri önermiyoruz. Maden suyunu da içerken bardağa koyup gazın biraz kaçmasını bekleyebilirsiniz.

3: Spor

Uzun süre ayrı pozisyonda kalma ve yaşam içinde hareketsiz bir şekilde yaşama bu sorunlara sebep olur. Az hareket sonucunda sindirim yavaşlar, kan akışı yavaşlar ve bağırsak hareketleri de yavaşlar. Bu da şişkinlik ve gaza sebep olmaktadır. Bu yüzden az da olsa spor, yürüyüş şart…

Aşırı yağlı, şekerli, gazlı ve unlu gıdaların tüketimini dikkat edin. Bu tür gıdalardan uzak durun. Her şeyin fazlası zarardır unutmayın. Özellikle sindirim ve gaz sorunlarında kişiden kişiye değişen bazı faktörler vardır. Örnek olarak süt içtikten sonra gaz yapıyorsa laktoz intoleransı var demektir. Ekmek yedikten sonra gaz oluşuyorsa glutene alerji başlangıcı olabilir. Bu yüzden hangi gıdayı yedikten sonra sürekli tekrar eden gaz sorunu meydana geliyorsa bu gıdaya alerjiniz var demektir.

Gaz ve Şişkinlikten Nasıl Korunuruz?

 • Gazlı içecek tüketimini azaltın.
 • Yediğiniz gıdalara dikkat edin neyi tükettikten sonra çok gaz yapıyorsa o gıdaya alerjiniz var demektir.
 • Asla çok yemeyin, midenizi tamamıyla doldurmayın.
 • Bol su için
 • Spor yapın, hareket edin.
 • Akşam 7-8 den sonra gıda tüketmeyin.
 • Sigara ve alkol tüketiminden uzak durun.
 • Kahve ve çaya dikkat edin, fazla abartmayın.
 • Unlu, ağlı ve şekerli gıdaları hayatınızdan çıkarın.
 • Çok aşırı acı tüketmeyin.

Genel olarak gaz ve şişkinlik sorunu bu maddelere dikkat ederek kolayca çözülebilecek sorunlardır. Bununla birlikte aşağıda vereceğimiz kür ile bu sorunları daha hızlı bir şekilde çözebilirsiniz.

Saracoglu Gaz ve Şişkinlik İçin Kür Tarifi

 • 1 adet taze zencefil
 • 1 tutam nane
 • Yarım limon

Zencefili ince ince doğrayın üstüne limon ve naneyi ekleyin. Yarım litre suya atıp ocağa koyun. Kaynamaya başlayınca 10 dakika kısık ateşte dursun ve ılıdıktan sonra içebilirsiniz. Sabah akşam 1 bardak içmeniz yeterli olacaktır. Hem metabolizmanızı hızlandıracak hem de gaz ve şişkinlik sorununu yok edecektir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO