Saracoglu Erken Menopozu Engelleyen Kür Tarifi

0
311

Erken menopoz ilerleyen yaşlarda meydana gelen ancak bazı durumlarda erken yaşlarda da başımıza gelen bir durumdur. Menopaz durumunda vücut östrojen hormonu salgılamayı azaltır veya durdurur. İşte bunu pek çok olumsuz etkisi olmaktadır. Kemik erimesi, ciltte kuruluk, genel vücut sisteminde pek çok olumsuz etkisi olmaktadır. Bu yüzden menopoz sürecini mümkün olduğunca geç olmasını istemekteyiz. Bu yüzden tavsiyelerimiz ve saracoglu hocamızdan doğal kür tarifini sizlere sunacağız.

Saracoglu Erken Menopozu Engelleyen Kür Tarifi

1: Adaçayı Kürü

250 mL suyun içine yarım kaşık adaçayı atıp 10 dakika kadar kaynatın. Sonrasında üstüne bir kaç damla limon ekleyin. Haftada 3 gün olacak şekilde 3 ay boyunca bu küre devam edebilirsiniz. Adaçayının taze olmasına özen gösterin.

2. Çobançantası Kürü

1 litre suyun içine 30 gram kadar çobançantası ekleyip 5 dakika boyunca kaynatın. Sonrasında bir kaç damla limon ekleyerek de tüketebilirsiniz. Yine bu küre de 3 ay boyunca devam etmenizi tavsiye ediyoruz.

3: Civanperçemi Kürü

1 litre suyun içine 10 gram kadar civanperçi atıp 5 dakika kaynatın ve suyunu süzüp bu çayı içebilirsiniz. Yine günde 1 bardak olarak 3 ay boyunca devam edebilirsiniz.

Erken Menopozu Önlemek İçin Tavsiyeler

  • Aşırı kilo veya aşırı zayıflık erken menopoza sebep olur.
  • Sigara ve alkol tüketimini mutlaka bırakın.
  • Her gün mutlaka spor yapın. Hareket eden kişilerde erken menopoz çok daha nadir görülür.
  • Sağlıklı ve doğal beslenin. Aşırı şekerli, yağlı, tuzlu, unlu ürünlerden uzak durun.
  • Ekmek tüketimini azaltın.
  • Radyasyondan uzak durun. Uzun süre telefonla uğraşmayın.

Bu basit kurallara dikkat ettiğiniz sürece erken menopoz sorunundan kurtulabilir, sağlıklı bir yaşlılık sürecine adım atmış olursunuz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here