Saraçoğlu Elma Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

0
69596

Elma sirkesi bilindiği üzere oldukça sağlıklı olan elma dan yapılmaktadır.Elma sirkesinin çok uzun yıllardan beri pek çok hastalığın tedavi edilmesinde kullanılmıştır.Elma sirkesinin hastalıkların tedavisi,cilt rahatsızlıkları,gıda gibi pek çok alanda kullanılmaktadır.Fakat dikkat edilmesi gereken husus ise elma sirkesinin organik ve doğal olmasıdır.Elma sirkesinin bütün yararlarını görebilmek içinde doğal elma sirkesi kullanılmalıdır.Tabi ki elma sirkesinin pek çok faydası bulunmaktadır.Bu yazımızda sizler için elma sirkesinin faydalarını araştırdık. Buyurun bir göz atalım.

Elma Sirkesinin Yararları

-Bakterilerin ölmesini sağlar.Elma sirkesi oldukça iyi bir temizlik aracıdır ve bu özelliğinden dolayı uzun zamanlardan beri hijyen için kullanılmaktadır.Bunun yanında siğil,bit,mantar,kulak enfeksiyonları gibi rahatsızlıkların tedavisi içinde kullanılmaktadır.

Kan şekerinin düşmesine yardımcı olur ve diyabete karşı savaşan bireyler için kullanılması tavsiye edilir.Özellikle Tip 2 diyabet hastaları için kan şekeri seviyesini dengelemiş olduğu düşünülmüştür.Fakat ilaç kullanan diyabet hastaları için öncelikle doktora başvurmaları önerilmektedir.

-Bireyde tokluk hissinin oluşmasını sağlar ve kilo vermede yardımcıdır.Bununla beraber göbek çevresinde yağlanmanın azalmasını sağlar ve bel çevresinde incelmeye yardımcı olur.

-Kalp rahatsızlıkları riskinin azalmasına yardımcı olur ve kolesterolün düşmesini sağlar.Pek çok hayvan üzerinde yapılan araştırmalar neticesinde kalp damar rahatsızlıkları açısından olumlu etkileri olduğu görülmüştür.

-Çağımızın en muzdarip olduğu sorun migren ve baş ağrısı.Şiddetli baş ağrısı ve migren sorunu bulunan bireyler için bu rahatsızlık çekilmez çile haline gelmiştir.Bazen saatlerce bu ağrı devam eder.İşte size doğal bir çözüm.Migren ağrısı için elma sirkesi yine tedavi amaçlı pek çok kişi tarafından kullanılmaktadır. Tabi ki diğer risk ve faktörlere karşı (alerji,var olan hastalıklar ve vücutta oluşabilecek etkiler) öncelikle uzman bir doktora başvurmak gerekir.

-Vücudumuzun toksinlerden arındırılmasına yardımcı olmaktadır.Elma sirkesi vücudun pH seviyesinin dengelenmesine yardımcı olur.

Saçların daha parlak ve ışıltılı görünmesine yardımcı olur.Saçları ve saç diplerini temizler.Saçlarınızın daha hızlı uzamasına ve daha yumuşak olmasına yardımcı olur.Kepeğe karşıda azalmayı sağladığı düşülmektedir.

Dişlerin beyazlamasına yardımcı olur.Elma sirkesini düzenli bir şekilde dişlerinize sürüp duruladığınız da lekelerin azalmış olduğunu fark edeceksiniz.

-Elma sirkesi mide asit dengesini sağladığından reflüye iyi gelmektedir.

-Vücudun pH dengesinin korunmasına yardımcı olur.

-Güneşten dolayı oluşan yanıklar ve ciltte oluşan tahrişe karşı iyi gelmektedir.

-Meyve ve sebzelerin zararlı mikroorganizmlardan korunmasına yardımcı olur.Bir örnek verecek olursak 3 bardak su ile 1 bardak sirke karıştırılarak meyve-sebzeler yıkanıp temizlenebilir.

-Gıdaların daha uzun süre bozulmadan korunabilmesine yardımcı olur.

-Kas ağrılarına iyi gelmektedir.

-Gut hastalığına iyi gelmektedir.

-Kan basıncını düzenler,kişiye enerji verir.

-Kan dolaşımını arttırır varislerin yok olmasına yardımcı olur.

-Yorgunluk ve uykusuzluk yaşayanların yatmadan önce sirkeli su içmeleri yararlı olur.

-Elma sirkesi su ile kaynatıldıktan sonra buharı baş ağrısı,astım ve cilt lekeleri gibi sorunların giderilmesine yardımcı olur.

-Bal ile karıştırılan sirkeli su her gün düzenli olarak tüketilirse kilo vermeye yardımcı olur.

-Mide üzerine sirkeli bez konursa mide bulantısı ve kusma sorunu giderilmiş olur.

-Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalıklara karşı koruma sağlar.

Sağlıkla kalın..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock