Saracoglu El Kuruması ve Çatlaması İçin Kür Tarifi

0
31531

El kuruması veya çatlaması özellikle soğuk kış günlerinde daha sık meydana gelen sorunlardan biridir. Görünüm konusunda olumsuz etkisi olmakla birlikte sağlık açısından da riskleri olmaktadır. Kuruyan eller ilerleyen zamanlarda çatlaklara, kanamalara sebep olabilir. Bu da mikrop savunmasını düşürecektir. Bu yüzden dikkat etmekte fayda var.

Eller Neden Kurur ve Çatlar?

Soğuk havalarda cilt daha hassas olmaktadır. Aynı zamanda cildin nem tutma oranı da azalır. Yine soğuk havalarda daha az su içtiğimiz için de bu kuruluk meydana gelir. Aynı zamanda ısı kaybı fazla olduğu için de bu kuruluklar meydana gelmektedir.

Saracoglu El Kuruması ve Çatlaması İçin Tavsiyeler

  • Çok soğuk veya çok sıcak suya dikkat edin. Elinizi yıkarken ılık su olması yeterli olacaktır.
  • Soğuk havalarda eldiven kullanabilirsiniz.
  • Sürekli olarak sabun veya sıvı sabun kullanıyorsanız mutlaka nemlendirici etkisi olanları tercih edin. Çünkü sabun derideki yağ tabakasını kaldırdığı için ciddi bir kuruluk ve çatmaya sebebiyet vermektedir.

  • Bol bol su için. Susamasanız dahi su içmek zorundasınız.
  • Mümkün olduğunca ellerinizi nemlendirin.

Saracoglu El Kuruması ve Çatlaması İçin Kür Tarifi

Bu tarifimizde hiç bir kimyasal madde içermeyen doğal nemlendirici tarifine yer vereceğiz.

Öncelikle muz kabuğunun iç kısmını soyuyuruz. Biz bu beyaz kısmı kullanacağız. Sonrasında 1 yaprak aloe veranın içindeki sıvıyı çıkarıyoruz ve hindistan cevizi yağı ile karıştırıyoruz. Tüm malzemelere karıştırdıktan sonra elinizi nemlendirmek için kullanabilirsiniz.

Ayrıca acil olarak ihtiyacınız varsa veya zamanınız yoksa muz kabuğunun iç kısmı ile elinizi ovalayabilirsiniz. Bu da hızlı ve etkili bir çözüm olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.