Saracoglu Egzamaya Karşı Beyaz Dut Kürü

0
2528

Merhaba sevgili okurlarım. egzama genelde ellerde oluşan cildin kabarmasına ve kuru bir şekilde yara gibi gözükmesine neden olmaktadır. Çeşitli nedenlerden kaynaklı olsa da genel sebebi stres ve alerjidir. Egzama kendi ilk olarak deride şişlik ve kızarıklık olarak gösterir. Bazıları kaşınırken bazılarında kaşıntı olmayabilmektedir. Hemen hemen herkeste görülebilecek bir cilt rahatsızlığıdır.

Görüldüğü yer değişkenlik gösterse de genellikle ellerin iç kısmında veya ellerin üstünde gözükür. Görünüş olarak insanları rahatsız eden bu hastalık ciddi bir hastalık değildir ve tedavisi mümkündür. Kış aylarının gelmesiyle egzama daha hızlı artış göstermektedir. Cildi kuru olan kişilerde uzun süre nem dengesinin kaybedilmesi üzerine egzama çıkar. Egzamayı sıcak duşlar , kalın kazaklar, pamuksu giysiler , birden oluşan sıcak hava azmasına neden olabilmektedir. Özellikle küçük yaşlarda görülebilen bu cilt rahatsızlığı yumurta ve süt ürünleri tüketildikçe çocuklarda kaşıntı olabilmektedir. Ciddi bir rahatsızlık olmasa da erken teşhis edilmesinde fayda vardır. Egzamaya iyi gelen beyaz dut kürünün detaylarına bakalım.

Saracoglu’ndan Egzamaya İyi Gelen Beyaz Dut Kürü :

Malzemeler:

  • 1 avuç dolusu kadar beyaz dut
  • 500 ml su

Bir kap içerisine suyu koyun ve kaynatın. Kaynamakta olan suyun içerine kuru dutu atın. Yaklaşık 5-6 dakika kadar bu şekilde kaynattıktan sonra ocaktan alın. Elinizi yakmayacak ısıya geldiğinde ellerinizi bu suyun içerisine koyun ve 10 dakika kadar bekleyin. 10 dk dan sonra ellerinizi çıkarın ve 1 saat kadar ellerinizi yıkamayın. Dikkat etmeniz gereken suyun ne sıcak ne soğuk olmasıdır. Çok sıcak su egzamaların artmasına sebep olurken soğuk su da etki göstermeyecektir. Haftada 3-4 kez bu şekilde uygulayabilirsiniz.

Eğer kanınızda iltihaplanma varsa;

Yine aynı malzemelerle aynı kür hazırlanır ve bu sefer süzülerek suyu tüketilir. Kuru dut tanelerinin illa tüketilmesine gerek yoktur. Ayrıca kan şekerini yükselteceğinden dolayı şeker hastalarının doktorlarına danışmadan tüketmelerini tavsiye etmiyoruz. 25 gün kadar günde 1 kez aç karnına tüketilmesi uygundur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock