Saracoglu Doğal Diş Macunu Tarifi

0
38349

Merhaba sevgili okurlarımız. Hepimiz hastaneye gitmekten özellikle dişçiye gitmekten çok çekiniriz. Diş ile ilgili bir problem yaşamamak için gerekli tüm tedbirleri almaya çalışırız.

Temiz bir nefes, beyaz dişler ve sağlıklı dişler herkesin hayalidir. Ağız temizliğini düzenli ve doğru bir şekilde yapmazsak kötü nefes kokusundan ,ağız içi yaralardan, diş eti sorunlarından ve diş sorunlarından kurtulmamız pek mümkün değil. Ağzımızın içi çok hassas ve düzenli temizliğe ihtiyacı vardır. Yanlış diş macunu kullanımı dişlerimize zarar verirken hatta sürekli devam ettiği durumlarda diş kaybına kadar yol açmaktadır. Ağız sağlığımız ve temizliğimiz bu yüzden çok önemlidir, çünkü yanlış ürünler kullanmak diş kaybına kadar gitmektedir. Hem doğru ürünler hem de uygun maliyetli ürünler üstelik doğal yollarla elde edilmiş çözümlere hepimizin ilgisi var. Gelin bu özellikler hepsini bünyesinde barındıran bitkilerin detaylarına bakalım.Bir nevi Saracoglu hocamızın doğal diş macunu tarifidir.

Ömür Boyu Dişçiye Gitmekten Kurtulun

1- Çay ağacı yağı:

2- Karanfil yağı:

Lokantalarda özellikle mutlaka kasa kısmına kurutulmuş karanfil konulur. Karanfil hem ağız kokusunu giderir hemde ağız içindeki mikropların uyuşmasını sağlar. Hatta diş hastanelerinde dişleri uyuşturmak için bünyesinde doğal yollardan elde edilmiş karanfil yağı antioksidanları kullanılmaktadır. Karanfili ağız içi temizliği için kullanabildiğimiz gibi baharat olarak yemeklerde kullanmakta ayrıca bir lezzet katacaktır. Çok ciddi antimikrobiyal etkiye sahiptir.

Bilgilendirme:

Son olarak yağ ile fırçalayamıyorum, üşeniyorum, zor geliyor gibi bahaneleriniz varsa diş macununun bir kısmını boşaltın ve bu yağlardan macunun içine döküp güzelce karıştırdıktan sonra da bu etkilerden faydalanabilirsiniz. Pratik yöntem olarak da bunu söyleyelim

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO