Saracoglu Dizde Sıvı Kaybı ve Kireçlenme İçin Kür Tarifi

0
69361

Dizlerde sıvı kaybı ve kireçlenme özellikle ilerleyen yaşlarda daha sıkça çıkan sorunlarında yer almaktadır. Aynı zamanda önlem alınmadığı taktirde ciddi ağrılara da sebep olabilmektedir. Bu yüzden fazla ilerlemeden sıvı kaybı önlenmeli, kireçlenme sorunu varsa dikkat etmelisiniz.

REKLAM

Öncelikle bu sorunlarda bitkisel kürlerden önce spor veya yürüyüş yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü en etkili ve kesin sonucu ve tabi dizde sıvı kaybı, kireçlenme yaşamamak için yürüyüş yapmanız gerekmektedir.

REKLAM
X

Dizlerde sıvı kaybı uzun süreli ayakta çalışamalar sonucu genç yaşlardan itibaren karşımıza çıkmaktadır. Ağır yük kaldırmaktan, uzun süreli koşular gibi konulara da dikkat etmek gerekir.

Dizde Sıvı Kaybı İçin Saracoglu Kür Tarifi

Bu yazımızda saracoglu hocamızın tavsiye ettiği 2 adet kürü sizlerle paylaşacağız.

1: Bamya Tohumu Kürü

Bu kürde bamya çeyrek çay bardağı bamya tohumlarını bir cezvede 10-15 dakika kadar kaynatın. Hafif ılık olduktan sonra bir kaç damla limon sıkarak bu suyu yemeklerden sonra günde 2 kere içebilirsiniz. 3 ay kadar bu küre devam ederek diz sorunlarını çözebileceksiniz.

2: Saracoglu Hibiskus Çayı Kürü

Hibiskus çayı dizler için en etkili çaylar arasında yer almaktadır. 1 tatlı kaşığı hibiskusu cevzeye koyun. Üzerine 1 bardak su ekleyin. 5- 10 dakika kadar kaynattıktan sonra süzün ve bu çayı için. Sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 öğün olarak yemeklerden 1-2 saat sonra içmenizi tavsiye ediyoruz. Bu küre 2-3 ay kadar devam ettikten sonra dizlerdeki sorunlarınızı çözebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz