Saracoglu Diyabet İçin Meşe Palamudu Kürünün Faydaları Nelerdir?

0
13090

Merhaba sevgili okurlarımız. Bugün sizlere şeker hastalığından kurtaracak muhteşem tariften bahsedeceğiz.

Meşe ağacı, meşe palamudu nedir?

Üç yüzden fazla türü olan meşe ağacı, kayıngiller familyasına bağlıdır. Meşe palamudunun yaklaşık on sekiz çeşidi ülkemizde bulunmaktadır. Eski zamanda meşe palamutları hayvan yemi olarak kullanıldı. Bununla birlikte günümüzde yüksek protein içermesinden dolayı insan sağlığında da kullanılmaya başladı.

Meşe palamudu şeker hastalığı için gelecek temin ediyor. Çörek otuyla karıştırılıp ezildiğinde tüketildiği takdirde diyabet hastaları için şifa olacaktır.

Az öncede belirttiğimiz gibi şeker hastaları için vazgeçilmez bir şifa kaynağıdır. Aynı zamanda mikrop öldürücüdür. Çayını demleyip çayını içtiğiniz takdirde boğaz, karaciğer iltihaplarını önler.

Egzamayı önler.

İshal durumunun önüne geçer. Bağırsak hastalıklarını çözer.

Meşe palamudu çayı nasıl hazırlanır?

Sekiz adet palamudu alın ve kestane çizer gibi çizin. Daha sonra yaklaşık 1-1.5 litre kaynar suyun içine koyun. Bir saat demlenmeye bırakın. Daha sonra çayınız hazır kıvama gelecektir. Gün içerisinde tüketin. Bal yardımıyla tadını değiştirebilirsiniz.

Meşe palamudu hastalıklarda nasıl kullanılır?

İshali kesmek için hazırladığınız çayı içebilirsiniz.

Kavurup, toz haline getirdikten sonra 4 gramı 1 bardak su içerisinde 5 dakika kaynatıp içildiği takdirde bel gevşekliğini, frengiyi ve bağırsak problemlerini önler.

Hazırladığınız çayı pamuk yardımıyla hemoroidli bölgeye sürebilirsiniz.

Diyabet Şeker Hastalığı için nasıl kullanılır?

Yarım litre suyun içerisine yedi sekiz adet meşe palamudunu üzerini çizerek atın ve on beş dakika kadar kaynatın. Daha sonra karışımı süzün ve bir ay boyunca her gün tüketin. Bir ayın sonunda bir hafta ara verin. Özellikle akşam yemeklerinden önce bir bardak tüketmeye özen gösterin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock