Saracoglu Diş Taşları İçin Kür Tarifi

1
52250

Merhaba sevgili okurlarım. Diş taşları ve zamanla plak oluşumuna dönüşen bu durum herkesin korkulu rüyası. Rahat bir gülüş ve temiz bir nefes kokusu gün içinde daha pozitif olmamızı sağlar.

Diş taşları; dişlerin fırçalanmaması, diş ipi kullanılmaması, gıda kalıntılarının kalması ve bakterilerin oluşturduğu tartarların birikmesiyle diş taşları oluşur. Dişlerimizin günlük hayatta birçok yiyecek ve içecekle karşılaştığından en çok zarar gören ve bakımına dikkat edilmesi gerekir. Diş taşları kötü ağız kokusuna da neden olur. Dişleri sadece fırçalamak yetmemektedir. Diş aralarının temizlenmesi için diş ipinin de dişleri fırçalamak kadar önemi büyüktür. Doğal yollarla evde uygulayacağınız yöntemlerle oluşan diş taşlarının ve diş taşlarının oluşmasına engel yöntemler bulunmaktadır. Saracoglu hocamızdan evde kolaylıkla uygulayabileceğiniz diş taşları temizleme kürü ve doğal yöntemlerinin detaylarına bakalım.

Diş Taşlarını Bitiren Doğal Yöntemler:

1- Ceviz

Malzemeler:

  • 1 su bardağı su
  • 50 gr ceviz kabuğu

Uygulanışı:

Bir kab içerisine suyu kaynatın. Kaynayan suyun içerisine ceviz kabuklarını atın ve 10 dakika kaynatın. Kaynayan suyun altını kapatın ve soğumaya bırakın. Soğuyan suyun içerisine diş fırçanızı koyup 5 dakika bekletin. Günde 3 kez taze olarak hazırladığınız suyla birlikte uygulayın.

2-Karbonat:

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı karbonat
  • 4-5 gr tuz

Uygulanışı:

Bir kab içerisinde karbonat ve tuzu karıştırın. Karışımın içerisine diş fırçanızı bastırın ve nazikçe dişlerinizi fırçalayın. Tuz pH dengesini sabitler. Karbonat hem tartarların hemde dişlerinizin beyazlamasına katkı sağlar.

3- Limon suyu:

Malzemeler:

  • 1 tatlı kaşığı limon suyu

Uygulanışı:

Dişlerinizi her zaman fırçaladığınız gibi fırçalayın. Daha sonra diş fırçanızı bir kab içerisine koyduğunuz limon suyunun içerisine koyun ve 5 dakika bekletin. Limon suyunun içinde bekleyen diş fırçanızı alıp 2 dakika daha hafifçe ovalayarak fırçalayın ve temiz suyla ağzınızı yıkayın.

Düzenli kullanımlarda uyguladığınız yöntemlerin sonuçlarını olumlu alacaksınız. Bir kürü uyguladığınız zaman arada diğerine geçmek etkili sonuçlar almanızı sağlamayabilir.

Sağlıklı günler dilerim..

 

 

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here