Saracoglu Diş Tartarı ve Beyazlaması İçin Kür Tarifi

0
42774

Dişlerin özellikle iç kısımlarda, kenar kısımlarında genel olarak fırçanın ulaşamayacağı kısımlardaki bakteriler ve yemek kalıntılarının birikip sertleşmesine diş tartarı denir.

Diş tartarı genç yaşlı her insanda meydana gelebilir. Diş taşı olarak da halk dilinde söylenmektedir. Dişlerin kötü bir görüntüye sahip olmasına sebep olur. Aynı zamanda diş ve ağız sağlığı açısından da olumsuz etkisi vardır. En önemlisi de ağız kokusuna sebep olmaktadır. Bu sebeplerden dolayı diş tartarlarını dişlerden temizlemek gerekir.

Yazımızda saracoglu hocamızdan diş tartarını temizlemek için dişçiye gerek kalmadan evde uygulayacağınız kürlere yer vereceğiz.

Diş Tartarları İçin Kür Tarifi:

Ceviz kabuğu ve cevizin iç zarı diş tartarları için en etkili maddeler arasında yer almaktadır. 45- 50 gram ceviz iç zarını 1.5 bardak suda yaklaşık 20 dakika kadar kaynatın. Bu süre sonunda suyun kahverengiye dönüştüğünü göreceksiniz. Sonrasında suyun ılık seviyeye gelene kadar bekleyin ve bu su ile dişlerinizi fırçalayın. Günde 2 kere ve 1 hafta gibi kısa bir sürede tartarları yok ettiğini göreceksiniz.

2: Karbonat- Tuz

Bir çok farklı kullanım alanı olan karbonat tartar konusunda da bizlere yardımcı oluyor. Yapmanız gerekenler basit. 1 çay kaşığı karbonat ile az miktar tuzu karıştırın. Diş fırçanızı ıslatıp bu karışıma bandırarak dişlerinizi fırçalayın. Antimikrobiyal özelliği sayesinde plakların dişten atılmasına yardımcı olur. Aynı zamanda ağız içindeki bakterilerin yok olması için en etkili yollardan biridir.

Bir adet limonun suyunu fırçanıza sıkarak dişlerini bu şekilde fırçalamak hem dişlerinizi bembeyaz yapacak hem de plakların yok edilmesine yardımcı olacaktır.

Tüm bu yöntemler diş ve diş etlerinin daha sağlıklı olmasına ve plakların, tartarın uzaklaştırılmasına yardımcı olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO