Saracoglu Cilt Gözeneklerini Kapatan Kür Tarifi

0
43336

Cilt gözenekleri özellikle bayanların çok canını sıkan bir fiziksel özelliktir. Bu gözenekler büyüdükçe pürüzsüz görüntü yok olmaktadır. Bu yüzden bu gözenekleri küçültmek için bazı tavsiyeler ve kürlere yer vereceğiz.

REKLAM

Cilt Gözenekleri Neden Büyür?

REKLAM
X

Genel olarak genetik faktörlerin etkili olması ile birlikte; aşırı sıcak ile yüzün teması, yağlanma, kilo alınması gibi durumlar gözeneklerin büyümesine sebep olmaktadır. Özellikle sıcak bir duş aldıktan sonra gözeneklerin daha genişlediğini fark edebilirsiniz. Aynı zamanda duş esnasında deri altındaki yağlar daha kolay dışarı çıkar çünkü gözenekler genişlemiştir.

Neler Yapılmalıdır?

Aşırı sıcak su ile yüzünüzü yıkamayın. Hiç bir durumda sıcak su ile yüzünüzü temas ettirmeyin. Zorunlu olarak duş anında duştan çıkarken mutlaka yüzünüzü soğuk su ile yıkayın. Çünkü genişleyen gözenekler soğuk su ile anında daralmaktadır. Sadece buna dikkat ederek bile gözeneklerin daralmasını sağlayabilirsiniz.

  • Yağlı gıdalardan uzak durun.
  • Tuzu azaltın, fazla değil yeteri kadar tuz tüketin.
  • A vitamini içerikli gıdaları bol bol tüketin.
  • Duştan sonra soğuk su ile yüzünüzü yıkayıp nemlendirici krem sürün. Oksijen ile teması en aza indirip yağların kararmasını engelleyebilirsiniz.
  • Ünlüler film çekimi esnasında yüzünü buzlu suya daldırdıklarından haberdar olmanızı istedik. Bunu da unutmayın. Sebebi gözenekleri kapamak…

Saracoglu Gözenekleri Kapatan Kür Tarifi

Malzemeler:1 adet limon, 1 kaşık karbonat, 1 kaşık yoğurt.

Özellikle duştan çıktıktan sonra 1 adet limonu sıkın, karbonat ve yoğurdu ekleyip karıştırın. Kremli bir kıvama geldikten sonra yüzünüze ufak masajlar halinde uygulayın. 10 dakika bekletip yüzünüzü yine soğuk su ile yıkayın. Haftada 2 kere bu kürü uygulayarak gözeneklerinizi kapatabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz