Saracoglu Cilt Bakımı İçin Doğal Maske Tarifi

0
1256

Merhaba sevgili okurlarımız. Bugünkü yazımızda günümüzde çok revaçta olan özellikle kadın bireylerin daha çok üstüne titrediği cilt bakımı için tamamen doğal bazı maskelerden bahsedeceğiz. Daha sıkı ve ışıltılı bir cilde sahip olmak sandığınızdan da kolay.

REKLAM

Cildiniz nelerden zarar görür?

REKLAM
X

Cilt vücudun en büyük organı olmakla beraber dışarıdan gelen zararlı faktörlere karşı vücudun ilk kalkanıdır. Cilt güneş ışınlarına maruz kalma, olumsuz çevre koşulları, uzun süreli rahatsızlıklar ve ilaç kullanımları gibi birçok etmenlerle yıpranır ve zarar görür.

Cilt bakımı için maskeler

Biliyoruz ki cildimiz gün içerisinde dış faktörlerden çok etkilenmekte. Birçok birey cilt bakımını bir kerelik bir işlem olarak görür fakat cilt bakımı düzenli bir şekilde yapıldığı zaman faydasını görürüz. Düzenli yapılan cilt bakımı kan dolaşımını düzenleyerek ölü derinin vücuttan atılmasını sağlar, bu yüzden sanıldığı kadar basite alınacak bir konu olmadığını anlıyoruz. Cildimiz daha sıkı daha ışıltılı olması için bir çok yola başvuruyoruz. Güzellik salonları, cilt bakım ürünleri, maskeler… Bu gibi yollar hem vücudumuza zararlı olabilmekle beraber hem de pahalı oldukları için ne yazık ki tercih bile edemeyebiliyoruz. Ama bu yazımızdan sonra ne güzellik salonlarına ne de pahalı ve zararlı cilt bakım ürünlerine ihtiyacınız kalmayacak. İşte tamamen doğal ve hazırlanması çok kolay cilt bakım maskeleri.

Mevsim değişikliğinde cildi yenileyen maske:

Hazırlanması çok kolay olan bu maske cildinizin mevsim değişikliğinde yenilenmesine, daha diri ve sık görünmesini sağlayacaktır.

Bu maskeyi hazırlamak için bize gerekli olan malzemeler şöyle: 1 adet orta boyutta kırmızı elma (elmanın sert ve tatlı olmasına dikkat edelim). 5 adet kayısı (sert).

Malzemeleri temin ettikten sonra yapacağımız ilk işlem elmaların ve kayısıların kabuklarını soymak olacak. Elma ve kayısının kabuklarını ince ve düzgün bir şekilde soyalım. Bu işlemi gerçekleştirirken elma kabuklarının düzgün soyulmasına dikkat edelim. Çünkü maske için elma kabukları kullanacağız.

Kabuklarını soyduğumuz elmanın kabuklarını ve kayısıları sığacağı bir cezveye koyup içerisine 1 çay bardağı su ekleyip 30-35 dakika kaynatalım. Lapa kıvamına geldikten sonra kaşıkla püre haline getirin.

Hazırladığımız püreyi bir kaba alın ve içerisine çok cıvık olmayacak şekilde azar azar su ekleyin (yaklaşık 3 yemek kaşığı). Daha sonra soğutma işlemine geçin. Hazırladığınız karışımı kendi halinde normal oda şartlarında soğutmaya özen gösterin.

Son olarak soğutma işlemi bittiğinde hazırladığınız püreyi yüzünüze çok bastırmadan masaj yaparak sürün. Yaklaşık bu masaja 25-30 dakika devam edin. Daha sonra ılık suyla yüzünüzü durulayın. Bu maskeyi haftada 1 veya 2 kere yapmanız halinde yüzünüzün daha sık, daha diri ve ışıltılı olacağını sizde göreceksiniz.

Sivilce lekelerini gidermek için maske:

İnsanları rahatsız eden ve dış görünüşü en çok etkileyen etmenlerden bir tanesi de sivilce lekeleri. Sizler için sivilce lekelerini gidermek için tamamen doğal ve hazırlanması çok basit bir maske tarifi yazacağım. İşte o çok basit ve tamamen doğal muhteşem maskenin tarifi:

Öncelikle bu maskeyi hazırlamak için gerekli olan malzemeleri söylemekle başlayalım. Maskeyi hazırlamak için 1 yemek kaşığı karbonat, 1 yemek kaşığı limon suyu, 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı.

Temin ettiğimiz bu malzemeleri bir kabın içerisine alıp güzelce karıştıralım. Hazırladığımız karışımı pamuk yardımıyla göz ve çevresini koruyarak yüzünüze sürün. Daha sonra sivilce lekelerine parmak uçlarınız ile nazik bir şekilde ovalayın. 45 dakika maske yüzünüzde kalsın. Bu süreden sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın. Bu maskeyi haftada 2 kez uygulayın. Düzenli bir şekilde uyguladıktan sonra sivilce lekelerinden kurtulduğunuzu siz de göreceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz