Saracoglu Burun Tıkanıklığına Karşı Kür Tarifi

0
30743

Özellikle kış aylarında ve soğuk havalarda daha sık görülen burun tıkanıklığı günlük hayatta sizleri ciddi anlamda rahatsız eden bir sağlık sorunudur. Ayrıca sabah etkisi ile birlikte gece uyuma esnasında bu etki daha olumsuz sonuçlara sebep olmaktadır.

Soğuk algınlığı veya alerjiden dolayı da meydana gelen bu sorun için saracoglu hocamızdan burun tıkanıklığı için doğal çözüm kürünü sizler için ekledik.

Bu kürün uygulanmasında buhar soluma yolunu tercih edeceğiz. Çünkü en hızlı ve en etkili yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Soluduğumuz sıcak buhar ile burun kanallarındaki şişlikler iner, burun delikleri açılır ve nefes almamız kolaylaştır. Şimdi kür tarifine geçelim.

Malzemeler:

  • 1 litre kaynar su
  • 6-7 damla okaliptüs yağı
  • Bir tutam biberiye

Ayrıca kür ile boğaz ve akciğerler de belli oranda rahatlayacaktır. Bu kürün akciğer sağlığı açısından da olumlu etkileri vardır. Aynı zamanda boğazda oluşacak enfeksiyonları da belli oranda önleyecektir.

Son olarak kürü uyguladıktan sonra uyuyacaksanız ortam havasının sıcak olmasına özen gösterin. Ayrıca yatağın baş ucunda bir adet soyulmuş soğan koyabilirsiniz. Bu şekilde gece boyu rahat bir nefes alabileceksiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.