Saracoglu Bel ve Sırt Ağrıları İçin Egzersiz Tavsiyeleri

0
1384

Merhaba sevgili okurlarım. Zaman zaman vücudumuzun çeşitli yerlerinde ağrılar olur. Bunlardan sırt ve boyun ağrıları ise daha dayanılmaz olmaktadır. Sinir sistemlerimiz ve omuriliklerimiz sırt ve boyun çevresinden geçtiğinden günlük yaşamımızda aksaklıklara ve ciddi ağrılara sebep olabilmektedir. Sürekli oturmak, hareketsiz kalmak, soğuğa maruz kalmak ve yanlış hareket gibi çeşitli nedenler sırt ve boyun ağrılarına sebep olmaktadır. Özellikle hareketsiz bir yaşam bu ağrıların daha şiddetli geçmesine neden olur. Saracoglu hocamızdan bel ve sırt ağrıları için bu hareketleri uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Eğer masa başında bir işte çalışıyorsanız bu ağrılardan kaçmanız çok mümkün değildir. Birkaç egzersiz ile çalışırken veya eve geldikten sonra uygulayabileceğiniz hareketle boyun tutulmalarına ve sırt ağrılarınızı ortadan kaldıracaktır.

Sırt Ağrılarına İyi Gelecek Egzersizler:

  • Esnetme Hareketi:

İşte masada otururken omuzlarınızı öne ve geriye doğru oval hareket ettirin. Eve geldikten sonra sırt üstü uzanıp ayaklarınızı yere basın. Kollarınızı iki yana açın ve başınız ile dizlerinizi iki yana doğru çapraz bir şekilde hareket ettirin. Hareketi 6 kez uygulayın.

  • Bisiklet çıtırdatmak:

Yüzüstü başınız yerde olacak şekilde sırtınıza biri oturacakmış gibi durun. Başınız aşağı doğru derin nefes alırken ise sırtınızı yukarı doğru kaldırın ve nefes verirken sırtınızı indirin. Hareketi 5 kez uygulayın.

 

  • Alt omurga güçlendirmek:

Mat üzerinde sırt üstü uzanın.Bacaklarınızı kırmadan düz bir şekilde uzatın ve kaldırabileceğiniz kadar kaldırın bisiklet sürer gibi bacaklarınızı hareket ettirin. Hareketi 10 kez uygulayın.

Bu hareketler boyun ve sırtınızı çalıştırmaya yardımcıdır. Bu yüzden yanlış yapmamaya dikkat edin.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.