Saracoglu Bel Fıtığına Karşı Kür Tarifi

0
9595

Merhaba sevgili okurlarım. Bel fıtığı her yaş grubunda görülebilen bir rahatsızlıktır. Günlük yaşamınızı ve hareket kabiliyetinizi sınırlandırabilir. Bel fıtığı (herdi diskal); omurgaların arasında bulunan kıkırdağın aşırı zorlanmasından dolayı yerinden oynaması ile omurilik kanalı içerisine girmesi , bacaklara kadar gelen sinirlere ve omuriliğe baskı yapması sonucu oluşur. Saracoglu bel fıtığı ve bel ağrıları için kür tarifini sizler için hazırladık.

REKLAM
X

Bel fıtığı genellikle orta yaşlı insanlarda (30-60 yaş) görülmektedir. Bel fıtığının oluşmasına çeşitli nedenler sebep olsa da genellikle, hareketsiz yaşam, fazla kilo, ani ve dengesiz hareketler ve omuriliğe yanlış hareket sebep olmaktadır.

REKLAM

Tedavi yöntemi bel fıtığı çok ilerlediyse ameliyattır. Ameliyatın gerekmediği durumlarda vardır. Ameliyat gerektirmeyen bel fıtığı tedavisi nasıl yapılır detaylarına bakalım.

Bel fıtığından kurtulmanın yolları:

Saracoğlu’dan ilk gün uygulayacağınız kürün tarifi:

İlk gün: Kırkkilit Otu (At Kuyruğu):

Malzemeler:

  • 1 bardak kireçsiz su
  • 2 tutam kırkkilit otu

Hazırlanışı:

REKLAM

Bir cezve içerisinde iki tutam kırkkilit otunu ve 1 bardak suyu koyup 5-6 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatın ve ılımaya bırakın. Ilıyan karışımı süzüp bir kaba alın. Yüzü koyun bir şekilde yatarak bir kişinin yardımıyla boyun bölgesinden kuyruk sokumuna kadar 10-15 kez sürün.

İkinci gün: Ardıç Yağı:

Ardıç yapını da kırkkilit otu gibi boyun bölgesinden başlayıp kuyruk sokumuna kadar masaj hareketleriyle uygulayın. Ardıç yağının doğal olduğundan emin olmalısınız.

Bel fıtığından korunma yolları:

  • Yerden bir şey almanız gerekiyorsa bacaklarınızı kırıp almalısınız.
  • Ağır yükler taşımayın.
  • Dengesiz ve kontrolsüz hareketlerden kaçının.
  • Bir şeye uzanırken veya gerinirken kontrollü yapın.
  • Sürekli egzersizi alışkanlık haline getirin.
REKLAM

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here