Saracoglu Bel Fıtığına Karşı Kür Tarifi

0
10048

Merhaba sevgili okurlarım. Bel fıtığı her yaş grubunda görülebilen bir rahatsızlıktır. Günlük yaşamınızı ve hareket kabiliyetinizi sınırlandırabilir. Bel fıtığı (herdi diskal); omurgaların arasında bulunan kıkırdağın aşırı zorlanmasından dolayı yerinden oynaması ile omurilik kanalı içerisine girmesi , bacaklara kadar gelen sinirlere ve omuriliğe baskı yapması sonucu oluşur. Saracoglu bel fıtığı ve bel ağrıları için kür tarifini sizler için hazırladık.

Bel fıtığı genellikle orta yaşlı insanlarda (30-60 yaş) görülmektedir. Bel fıtığının oluşmasına çeşitli nedenler sebep olsa da genellikle, hareketsiz yaşam, fazla kilo, ani ve dengesiz hareketler ve omuriliğe yanlış hareket sebep olmaktadır.

Tedavi yöntemi bel fıtığı çok ilerlediyse ameliyattır. Ameliyatın gerekmediği durumlarda vardır. Ameliyat gerektirmeyen bel fıtığı tedavisi nasıl yapılır detaylarına bakalım.

Bel fıtığından kurtulmanın yolları:

İlk gün: Kırkkilit Otu (At Kuyruğu):

Malzemeler:

  • 1 bardak kireçsiz su
  • 2 tutam kırkkilit otu

Hazırlanışı:

İkinci gün: Ardıç Yağı:

Ardıç yapını da kırkkilit otu gibi boyun bölgesinden başlayıp kuyruk sokumuna kadar masaj hareketleriyle uygulayın. Ardıç yağının doğal olduğundan emin olmalısınız.

Bel fıtığından korunma yolları:

  • Yerden bir şey almanız gerekiyorsa bacaklarınızı kırıp almalısınız.
  • Ağır yükler taşımayın.
  • Dengesiz ve kontrolsüz hareketlerden kaçının.
  • Bir şeye uzanırken veya gerinirken kontrollü yapın.
  • Sürekli egzersizi alışkanlık haline getirin.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.