Saracoglu Bağırsakları Temizleyen Kürler ve Çaylar

0
59886

Merhaba sevgili okurlarım. Birçok hastalığın temel nedeni ve ortaya çıkış noktası bağırsaklardan geçmektedir. Baş ağrısından kansere kadar birçok hastalığın sebebi bağırsaklardan kaynaklı olmaktadır.

Bağırsakların düzgün bir şekilde çalışması her zaman mümkün olmayabilmektedir. Çeşitli sebeplerden kaynaklı olan bu durum sürekli olması halinde hastalıklara sebep olur. İlaç almadan doğal yollardan çalışmayan bağırsakların çalışmasını sağlamak mümkündür.

Hem bağırsakların çalışmasını sağlayacak hem de temizlenmesini sağlamak kısa sürede de sonuç almak istiyorsanız tarifini vereceğimiz çayı uygulayabilirsiniz. Özellikle kalın bağırsakların çalışmasını ve bir gecede bağırsakların temizlenmesini sağlayacak olan doğal çayların detaylarına bakalım.

1 Gecede Bağırsaklarınızın Temizlenmesini Sağlayan Çaylar

1- Rezene Çayı:

Malzemeler:

  • 2 su bardağı klorsuz su
  • 1 tatlı kaşığı silme rezene tohumu çayı
  • 1 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı:

Cezve içinde ilk öncelikle suyu kaynatın ve rezene tohumunu atın. 7 dakika kaynatın ve bir bardağa süzün. Süzdüğünüz çayın içine tatlandırmak amacıyla bal ekleyebilirsiniz. Ilıyınca öğle saatlerinde bir bardak taze şekilde tüketebilirsiniz.

2- Kekik Çayı:

Malzemeler:

  • 1,5 su bardağı klorsuz su
  • 1 yemek kaşığı kekik
  • 1 tatlı kaşığı bal (isteğe göre)

Hazırlanışı:

Cezve içerisinde suyu kaynatın. Kaynayan suyun içerisine 1 yemek kaşığı kekik atın ve 7 dakika kaynatın. Kaynattıktan sonra süzün ve yatmadan önce taze olarak 1 bardak tüketin. Eğer isterseniz süzdükten sonra tatlandırmak amacıyla 1 tatlı kaşığı bal ekleyebilirsiniz.

3– Papatya Çayı:

Malzemeler:

  • 1,5 su bardağı klorsuz su
  • 2 yemek kaşığı papatya çiçeği

Hazırlanışı:

Cezve içerisinde suyu kaynatın. Kaynayan suyun içerisine çiçekleri ile birlikte papatyaları atın. Bu şekilde 5 dakika kaynatın. Her gece yatmadan önce taze olarak için.

4- Nane çayı:

Malzemeler:

  • 1,5 su bardağı su
  • 1 yemek kaşığı kuru nane ( 40 gr taze nane de olabilir)

Hazırlanışı:

Cezvede suyu kaynatın. Kaynayan suyun içerisine ister kurutulmuş ister taze şekilde naneyi atın ve 7 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra ocağın altını kapatıp süzün. Her gece yatmadan önce bir bardak taze olarak tüketin.

Hangi çayı uygularsanız uygulayın bağırsaklarınızı çalıştırdığını ve temizlediğini fark edeceksiniz. Düzenli bir şekilde uygulama sonucu olumlu sonuçlar alınacaktır.

Sağlıklı günler dilerim..

 

 

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here