Saracoglu Bacak İncelten ve Basen Eriten Hareketler

0
123191

Merhabalar sevgili okurlarımız. Uyku hayatımızın en önemli parçalarından biridir. Öyle ki yaşantımızın neredeyse üçte biri uyuyarak geçmektedir. Bu yüzden bu değerli süreyi en iyi şekilde geçirmemiz gerekmektedir. Uyumadan önce yapacağınız ufak bir antrenman ile sabaha kadar daha sağlıklı bir uyku ve zayıflamanıza yardımcı bir hareket olacaktır.

REKLAM

Özellikle bayanlar bacak ve basen bölgeleri yağlanma daha hızlı olmaktadır. Bu yüzden bu kısımların daha çok hareket ettirilmesi, çalıştırılması gerekmektedir. Uyumadan önce bu hareketleri yapmak gece boyu bacaklarınızdan yağ yakımını hızlandıracaktır.

REKLAM
X

Bacak Basen İnceltme Hareketleri

1: Bacak Hareketi

Bu hareketimizde dik bir şekilde durup belimizi bükmeden bir ayağımızı öne doğru eğiyoruz. Arka ayağımızda geriye doğru. Bu şekilde yorulana kadar bekleyip diğer ayağa geçiyoruz. 3 er set halinde yapıyoruz. Unutmayın asıl çalışma yorulduktan sonra yapılan son dayanmalardır. Tam bu esnada vücut yağ yakım işlemine geçecektir.

2: Eğilme Hareketi

Genel olarak basen bölgesi ve kalçaları çalıştıran bu harekette göğüs dik bir şekilde bükülmeden ayaklarınızı bükün, ancak tam olarak oturmayın. Ellerinizi ileri doğru paralel bir şekilde uzatın. Bu şekilde dayanabildiğiniz kadar durun. Sınırlarınızı zorlayın, yorulsanız da pes etmeyin. Bacakların incelmesi için çok önemli bir harekettir.

3: Uzanarak Bacak Kaldırma

Bu harekette bit ayağımızı şekildeki gibi büküp diğer ayağı kaldırın. Bu şekilde bekleyin. İki bacağı da üçerli setler şeklinde çalışın. Ne kadar uzun süre durabilirseniz, o kadar kaslarınız sertleşecek yağlarınız eriyecektir.Bacaklarınızın daha şekilli ve incelmesini istiyorsanız her gece uyumadan önce bu hareketleri yapmanızı şiddetle tavsiye ediyoruz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz