Saracoglu B12 Eksikliği İçin Beyaz Lahana Kürü

0
14943

B12 ve demir eksikliği özellikle ülkemizde en sık rastlanan vitamin eksikliği olarak karşımıza çıkmaktadır. Çocukluk yaşlardan itibaren ilerleyen yaşlarda da bu vitaminin eksikliği görülmektedir. Bunun başlıca sebebi olarak et tüketiminin çok az olduğu söylenebilir. Aynı zamanda süt ve süt ürünleri, balık, beyaz et, ve bazı değerli gıdaların fiyat pahalılığı sebebi ile tüketiminin az olması sonucunda da bu eksikliğe sebep olmaktadır.

Normal şartlarda B12 vitamini vücudumuz tarafından az şekilde üretilir. Bu üretimi arttırmak için bitkisel gıdaların tüketilmesi gerekir. Bu besinler bakteriler tarafından parçalanarak B12 vitaminine dönüşür. B12 açısından zengin gıdaların tüketilmesi, B12 nin dışarıdan alınmasını sağlar. Vücut kendisi üretilmesi için birazdan yazacağımız kürü uygulamanızı tavsiye ediyoruz.

Saracoglu B12 ve Demir Eksikliği İçin Kür Tarifi

Malzemeler:

  • Beyaz lahana
  • Kavanoz
  • Tuz
  • Kimyon

Öncelikle lahanaları ince olacak şekilde doğrayın ve bir tencereye koyun. Daha sonrasında tuz ve kimyonu üzerine serpip iyice karıştırın. Tuz ve kimyon göz kararı koyulması yeterlidir. Homojen yani eşit bir karışım yaptıktan sonra lahanaları kavanoza koyun. İyice sıkıştırın, kavanoz tamamen dolsun. Kavanozun kapağı kapalı olmayacak. Lahanaların durması için üst kısma bir taş koyabilirsiniz. Sonrasında kavanozun ağzını bez ile sarıp alt kısmında bantlayabilir veya lastik kullanarak takabilirsiniz. Temiz, kuru ve ışık görmeyen bir yerde 4-5 gün bekledikten sonra tüketebilirsiniz. 9 günden fazla bekletmeyin. Yoksa bozulabilir.

B12 ve Demir Eksikliği İçin Hangi Gıdaları Tüketmeliyim?

gibi gıdaların tüketimi B12 eksikliğinin giderilmesine yardımcı olacaktır.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.