Saracoglu Ayaktaki Nasır İçin Doğal Çözüm Kür Tarifi

0
3303

Uzun süreli ayakta çalışmalarda, ayakların hava almaması gibi sebeplerden dolayı ayaklarda nasırlaşma olabilir. Görüntü kirliği ile birlikte ilerleyen zamanlarda ayaklarda ağrılara sebep olabilir. Nasırı asla fiziksel müdahale etmemeli sorma, koparma gibi işlemler yapmamalıyız. Doğal bir süreç olarak nasırı zamanla yumuşatarak taze derinin oluşmasını sağlamalıyız. İşte yazımızda Saracoglu hocamızdan ayak nasırı için doğal çözüm önerilerini ekleyeceğiz. Bir kaç yöntemden bahsedeceğiz, dilediğinizi uygulayabilirsiniz.

Saracoglu Ayaktaki Nasır İçin Doğal Çözüm Kür Tarifi

1: Papatya Yağı Kürü

Normal bir nemlendirici kremi 1 kaşık kadar ufak bir kaba koyun ve üstüne 10 – 15 damla papatya yağı damlatıp karıştırın. Evde olduğunuz vakit her gün bu kürü uygulayın. Nasırlı bölgeye masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Nasırı yumuşatıp yeni deri oluşumuna teşvik eder. Aynı zamanda ayaktaki ağrılar için doğal bir ilaç olacaktır.

2: Hint Yağı

3: Nasır İçin Karbonat Yöntemi

Ilık bir suyun içine 3-4 kaşık karbonat atın ve karıştırın. Suyu leğene dökün ve ayaklarınızı 10 dakika kadar bu suda bekleyin. Sonrasında nasırlı bölgeyi ovalayarak hafifçe ölü deriyi uzaklaştırmaya çalışın.

Bu kürleri uygularken amacımız ölü deriyi hafifçe kaldırıp altından taze derinin gelmesini sağlamaktır. Bu işlemlerde nazik olmalı ölü deriyi kaldıralım derken canlı deriye zarar vermek ağrılara sebep olur. Aşırıya kaçılması durumunda ayaklarda yürürken ağrılara sebep olabilir. Bu konuya dikkat etmenizi rica ediyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.