Saracoglu Ayak Ağrıları ve Sağlığı İçin Detoks

2
155557

Ayaklarımız vücudun önemli bir uzvudur eğer ayaklarımıza sağlıklı bakmazsak onlarda bize sağlıklı bir yürüyüş sergilemezler bu nedenledir ki ayaklarımızın mikroplardan, mantarlardan korumamız gerekli peki bu korumayı nasıl sağlayacaz ?

Ayak temizliği ile diğer bir adı ise ayak detoksu.
Ayak detoksu :Anlamca ayaktaki kirleri dışarı atamak ,temizlemek anlamına gelir. Detoksu sadece ayaklarda değil vücudun diğer kısımlarında da kullanabilirsiniz diğer kısımlarında kullanım şekli oldukça farklıdır. Bu kısımda doktorların size verdiği diyet listesine uymadan vücudun içerisindeki toksinleri zararlı maddeleri ve fazlalıkların dışarı atılmasına yarar .Ayak detoksu özel olarak da diğer ayakları için uğraşan kişilere kıyasla en sağlıklı ve güvenilir yol olarak kabul edilmektedir. Uzun incelemeler sonunda ayakların önemini bir kez daha artmıştır ayaklarda önemli bölgelere giden enerji akışını dengelemeye yarayan damarların ayaklarımızdan geçtiğini bulmuşlardır . Buda demek oluyor ki ayak temizliği ile diğer vücudumuzdaki toksinlerin temizlenebileceğini bu şekilde anlıyoruz.
Detoks banyosu daha sağlıklı ve daha rahat hissetmenizi sağlar.Gün içerisinde en çok yükü taşıyan ayaklarınız gün sonunda şişmiş ve derman kalmamış bir hale gelmektedir bu detoks banyosu ise bu şişmiş ayaklarınızın gün içerisinde ayaklarınızın yükünü alıp yok eder daha sağlıklı ve daha enerjik olur.

Hepimize iyi gelecek bir detaydır bu sıcak bir su ile duş almak kim istemez ? Sıcak su ile alınan duş sizi çok dahada iyi hissettirecektir. Sıcak bir banyo kadar size kendinizi iyi hissettiren bir şey yoktur.Gelelim vücut yorgunluğuna. Vücut yorgunluğu da ayakla aynıdır onunda gün sonunda alınan sıcacık bir duş günün bütün yorgunluğun atılmasına sebep olur.

İyonik Ayak Banyosu :

  • İyonik ayak banyosu,bu oldukça güçlü bir çözümdür. İçerisinde bulunan yoğun kimyasallar sıcak bir su ile birleşip reaksiyona girer. Tuz hepimizin bildiği gibi iltihabın vücuttan atılmasında önemli rol oynar.Sıcak su ise vücutta bulunan gözeneklerin nefes alması için genişlemesini sağlar.iyonik ayak banyosunda bu saydığımız iki ürünün birleşmesi ile nefes almak için açılan gözeneklere karışan tuz derinin içerisine işleyerek içerisinde bulunan toksini,iltihabı söküp atar.

Kil Detoksu:

Malzemeler:

  • 1 Su bardağı banyo tuzu
  • 1 Su bardağı kil
  • Bir kabın içerisine koyun. Ardından sıcak su ekleyip karıştırın oluşan karışımın içerisine ayaklarınızı koyun ve 35-40 dakika kadar bekleyin.

Oksijen Detoksu:

  • 1 yemek kaşığı kuru zencefil tozu
  • 3 bardak oksijenli su
  • Bir kabın içerisine sıcak su ekleyin ve ardından malzemeleri ekleyin ve karıştırın.Oluşan karışıma ayaklarınızı koyun ve 40 dakika bekleyin.

Elma Sirkesi Detoksu:

Malzemeler:

  • Bir fincan sirke
  • Bir kabın içerisine ılık su ve bir fincan sirkemizi ekleyelim. Ardından güzelce karıştırıp 5 dakika bekleyin. Kür hazır olduğunda ayağınızı sokun ve 20 dakika kadar bekleyin. Bu kür ayaktaki kötü kokuları ,mantarı ve tırnak batmasını kökünden halledecek bir kür ilk kullanımda farkı sizde göreceksiniz.


2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock