Saracoglu Avokado Kürü Faydalar Nelerdir? Nasıl Yapılır

0
1151

Avodako ülkemizde yeni yeni tüketilmesi artan meyveler arasındadır. İçerisindeki değerli yağ asitleri, vitaminler ve mineraller ile bir çok olumlu etkileri vardır. Antioksidan olarak da değeri çok yüksektir. Aynı zamanda mineral ve vitamin değerleri de yüksektir. Omega yağ asidi içeren nadir bitkisel gıdalar arasında yer almaktadır. Tüm bu özellikleri ile birlikte yapısından neredeyse sıfır şeker içermektedir. Bu yüzden zayıflamak isteyenler için çok etkili bir gıda olara karşımıza çıkmaktadır. Şimdi avokado faydaları ve saracoglu hocamızdan avokado kür tarifinden bahsedeceğiz.

Avokado Faydaları Nelerdir?

REKLAM

1: Zayıflamaya Yardımcıdır

REKLAM
X

Şeker içermeyen yapısı ile karbonhidrat oranı düşüktür. Ani şeker yükselmelerini önler. Buna ek olarak yapısında diyet lifi ile de tok kalmanızı yardımcı olur. Bu etkileri ile zayıflamanıza olumlu katkısı olacaktır.

2: Kan Basıncını Dengeler

Yapısında yer alan potasyum ile kan basıncını dengeler. Ani tansiyon değişimlerinin önlenmesine yardımcı olur. Özellikle tansiyon sorunu yaşayan hastaların tüketmelerini tavsiye ediyoruz.

3: Kalp Sağlığını Destekler

Yapısında omega yağ asitleri le kalp ve damar sağlığının korunmasına yardımcı olur. Damar tıkanıklıklarını önler Kalp krizi riskini azaltmaya yardımcı olur.

4: Kanseri Önlemeye Yardımcı Olur

Yapısında yer alan antioksidanlar ile kanser ve tümör hücrelerinin oluşumunu engeller. Bu sayede kanser riskini azaltmaya yardımcı olur.

Saracoglu Avokado Kürü Tarifi

  • 5 adet ceviz içi
  • 1 adet olgun avokado
  • Yarım taze sıkılmış limon suyu
  • 1 kaşık zeytinyağı

Cevizi 1 gece önceden 1 bardak su içinde 1 gün kalması gerekir. Sonrasında cevizleri ve avokadoyu iyice ezin. Bütün malzemeleri karıştırıp öğle yemeğinden sonra tüketebilirsiniz. Her gün bu kürü uygulayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz