Saracoglu Aspirinin Kullanım Alanları Nelerdir?

0
54044

Merhaba sevgili okurlarım. Aspirini günlük hayatta birçok kişi sık sık kullanmaktadır. Genellikle baş ağrıları veya ağrıyan herhangi bir yerimiz olduğu zaman aklımıza gelen ilk tedavi yöntemlerinden biri aspirin yutmak oluyor. Aspirini bu kadar sık ve her durumda kullanmak vücudumuzun bağışıklık direncini kırdığından her zaman kullanılması önerilmemektedir. Ancak ağrılar dışında çok farklı yerlerde ve kullanım alanı genişliği olan aspirinin yaradığı işlerin detaylarına bakalım.

Aspirinin Çeşitli Kullanım Alanları

1- Kepeği önleyin:

Saçta oluşan kepeğe karşı çok iyi bir tedavi yöntemidir. 3 adet aspirini havanda ezip toz kıvamına getirdikten sonra kullandığınız şampuanın içine aktarın ve şampuana iyice karışmasını sağlayın. Saçlarınızı yıkarken 3 dakika saçınızda bekletin kısa sürede sonuç alacaksınız.

2- Nasırları yok edin:

Ayakta oluşan nasırlar ağrılı ve uzun süre geçmeyen yaralardır. Eğer hastaneye gitme zamanınız yoksa veya kullandığınız ilaçlar etki etmiyorsa aspirini denemenizi tavsiye ederiz. 5 adet aspirini ezdikten sonra 1 tatlı kaşığı limon suyu ve 1 tatlı kaşığı suyu ekleyip bir kab içerisinde karıştırın. Hazırladığınız karışımı nasırlı bölgenin üzerine koyun ve hava almayacak şekilde sarın. 10 dakika bu şekilde beklettikten sonra yumuşayan nasırı törpüleyebilirsiniz.

Nasırın daha hızlı yumuşamasını sağlamak için naylon ile sarabilirsiniz.

3- Çiçeklerin solmasını önleyin:

Çiçekleri çok seviyorsanız ancak uzun süre solmamasını önleyemiyorsanız 1 adet aspirini ezip vazonun içine atabilirsiniz. Aspirin çiçeklerinizin ömrünün uzatır .

4- Lekeleri çıkartın:

Kumaşlarda bulunan lekeleri gidermek pek kolay değil. Makineye atamadığınız kıyafetleriniz varsa özellikle terden dolayı iz bırakmış olan kumaşlar üzerinde bu yöntemi deneyebilirsiniz. 3 adet aspirini 1 bardak ılık su içinde eritin. Aspirinli suyu lekeli olan çamaşırınızın üstüne dökün ve 1-2 saat bekleyin, daha sonra yıkayın.

5- Sivilceleri yok eder:

Özellikle yağlı ciltlerde sık sık sivilce oluşur. Ergenlik döneminde ve ara sıra nadiren de olsa insanda sivilce oluşabilmektedir. Bunu gidermenin ve cilt lekelerini yok etmenin yolların biridir. 1 adet aspirini ezip 4-5 damla suda krem haline getirin. Daha sonra sivilce oluşan bölge üzerine sürün ve 5 dakika bekleyin, ılık su ile yüzünüzü durulayın.

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here