Saracoglu Akciğer Temizleme – Balgam Söktürücü Kür Tarifi

0
6644

Akciğer sorunları genç yaşlardan itibaren karşımıza çıkan sorunlar arasındadır. Sigara kullanımı başta olmak üzere, kötü hava koşulları, beslenme biçimleri gibi sebepler akciğer sorunlarına sebep olmaktadır. Yazımızda saracoglu akciğer temizleme kürüne yer vereceğiz. Bu kür ile akciğerden toksinleri daha hızlı ve etkili bir şekilde uzaklaştırmanıza yardımcı olacaktır.

Saracoglu Akciğer Temizleme Kürü

  • 20- 25 adet saplı tere
  • 1 çar bardağı su
  • Yarım limon
REKLAM

Bu kürde dikkat edilmesi gereken noktalardan biri terenin saplı olmasıdır. Çünkü terenin sapında farklı bir çok besin maddesi bulunmaktadır.

REKLAM
X

Tereyi çiğ olarak tüketebileceğiniz gibi malzemeleri blendıra atarak sıvı hale getirebilir ve bu şekilde de içebilirsiniz. Öncelikle tereleri soğuk suda güzelce yıkayın. Hatta sirkeli su ile yıkamanız daha iyi olacaktır. Sonrasında malzemeleri blendır ile sıvı hale getirip 5 gün boyunca içilir ve 3 gün ara verilip tekrar 5 gün daha devam edilebilir.

Aynı zamanda terenin çay şeklinde tüketimi de uygundur. Bu kür içinse 10 – 15 adet tereyi demliğe koyun. Suyun kaynamış olması ve yarım litre olması yeterlidir. Tereyi koyduktan sonra 180 saniye kadar beklemeniz yeterlidir. Fazla beklemenize gerek yok. Bu esnada demliğin kapağı mutlaka kapalı olmalıdır. Sonrasında suyu süzerek ılık oluncaya kadar bekleyip içebilirsiniz. Bu kürü de yine 5 gün boyunca devam edin. Akciğer ile ilgili balgam, öksürük, nefes almada zorlanma, bronşların açılması için bu kür tavsiye edilmektedir.

Özellikle sigara içenlerin ve bırakmak isteyenler için etkili bir kürdür. Nikotinin zararlı etkileri akciğerden atmanıza yardımcı olur. Tere bu konuda en faydalı bitkiler arasındadır. Kürü aç karnında veya yemekten 2 saat sonra yapmanız uygundur. 2 hafta gibi kısa bir sürede etkisini görebileceksiniz. Önemli olan 5 gün boyunca günü atlatmadan bu kürü uygulamalısınız. Sonrasında ciğerlerinizin nasıl rahatladığını ve nefes aldığınızı hissedeceksiniz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler:

Yukarıda kür konusunda yapılacakları yazdık. Tere bazı kişilere alerjik etkisi olabilir. Bu yüzden doktorunuza danışmanızı tavsiye ediyoruz. Ayrıca tere idrar söktürücü etkisi de vardır. Bu yüzden idrar esnasında ufak acı meydana gelirse korkmanıza gerek yoktur. Sağlıklı günler diliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz