Saracoglu Ağız İçi Beyaz Yara AFT İçin Kür Tarifi

0
15271

Merhaba sevgili okurlarım. Ağız içinde beyaz yaralar kimilerinde sık sık görülebilmektedir. Erkeklere oranla kadınlarda beyaz lekeler(aft) daha çok görülür. Aft nedenleri tam olarak bilinmediği için kesin bir tedavi yöntemi de uygulanamamaktadır. Ancak adet dönemi, vitamin eksiklikleri (b vitaminleri özellikle B12 ) , diş ve diş etinden kaynaklı sorunlar , bağırsak problemlerinden ve stresten kaynaklı oluşabilmektedir.

Belirli zamanlarda ağız içinde tek tek görülebilen bu beyaz lekeler sorun teşkil etmemektedir. Ancak sık sık ve her seferinde 3 afttan fazlaysa doktora gözükmenizde fayda var. Uzun süre geçmeyen ve sık sık ağız içinde görülen beyaz lekeler dişlerinizi fırçalarken diş etlerinizin kanamasına sebep oluyorsa da mutlaka doktorunuza danışın. Uzun süreli , sık sık görülen ve diş etlerinizin kanamasına neden olan ‘Behçet hastalığı’ dan kaynaklıdır. Behçet hastalığı bir kanser türüdür ve belirtilen şekilde sorunlar yaşıyorsanız zaman geciktirmeden erken teşhiste fayda olacaktır.

Tam bir tedavi yöntemi olmadığından doğal yollarla tedavi edilmeye çalışılmaktadır. Gargara, yaranın ağrısının hafiflemesine yardımcı kremler bulunur.  Saracoglu da aftların iyileşmesi ve ağrılarının azalması için kür hazırlamıştır. Kürün detaylarına bakalım.

Saracoglu’ndan Aftlar İçin Kür

Hazırlanışı:

Bir kab içerisinde kaynayan suyun içerisine bir tutam yoğurt otunu atın ve 5 dakika kaynatın. Kaynayan suyu süzün ve ağzınıza gargara yapın. Günde 2 kez uygulanabilir. Limon suyunu ise oluşan aftın üzerinde gezdirin yarayı yaksa da toksinlerin ve mikropların atılmasını sağlayacaktır.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.