Saracoglu Adet Sancılarına Karşı Civanperçemi Kürü

0
1283

Merhaba sevgili okurlarım. Ergen dönemiyle beraber kız ve erkeklerde vücut değişim göstermektedir. Vücut hatlarının daha belirginleşmesi ve cinsiyetlerine bağlı durumlar oluşabilmektedir. Bunlardan biri kız çocuklarının adet olmaya başlamasıdır. Ergenlik döneminde çok düzenli bir şekilde olmasa bile daha sonraki dönemlerde düzenli bir adet serüveni başlamaktadır. Adet aslında kadınların vücutlarının temizlenmesidir ve doğurganlıkla alakalıdır. Yumurtalıkların düzgün bir şekilde çalışması durumunda ayda bir olan adet kanamaları olmaktadır.

Adet döneminde kimi ağrısız geçirirken kimi de şiddetli ağrılarla geçirebilmektedir. Ağrıların olmasının sebebi çeşitli nedenlerden kaynaklı olabilmektedir. Uzun süre soğuğa maruz kalmak, düzenli yemek yememek, uzun süre adet olmamak adet sancılarını arttırmaktadır. Düzenli bir şekilde adet olamamak yediklerinizden kaynaklı olabildiği gibi başka bir nedenden de kaynaklanabilmektedir. Eğer uzun süre (2 aydan fazla) adet olamadıysanız doktorunuza danışmanızda fayda olacaktır. Adet sancılarına karşı sıcak su torbası, çeşitli haplar ve bitki çayları da kullanılabilmektedir. Ancak doğal bir kür olan civanperçemi kürü adet sancılarına karşı birebirdir.

Adet Sancılarına Karşı Civanperçemi Kürü:

Malzemeler:

  • 1 su bardağı su
  • 2-3 gram civanperçemi

Suyu bir kap içerisine koyun ve kaynamaya bırakın. Kaynamakta olan suyun içerine civanperçemini koyun. Daha sonra ağzını kapatarak yaklaşık 2-3 dakika kadar bu şekilde kaynamaya bırakın. Kaynadıktan sonra ocaktan alıp süzün. Ilıyınca tüketebilirsiniz.

Bu kürü adet olmadan 3 gün kadar önce içmeye başlayıp adet bitene kadar devam edin. Her gün için civanperçemi kürünü taze yapmaya özen gösterin. Her adet döneminde bu kürü uygulayabilirsiniz. Eğer ilaç kullanıyorsanız doktorunuza danışıp kürü uygulamanız daha doğru olacaktır.

Civanperçemi Kürü Faydaları Nelerdir?

Adet döneminde oluşabilen tansiyon ve şeker düşmelerine iyi gelir. Kan kaybı olduğundan dolayı adet döneminde sıklıkla tansiyon ve şeker düşmektedir. Civanperçemi tansiyon ve şekerin gün içerisinde stabil kalmasını sağlamaktadır.

Sağlıklı günler dilerim..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock