Salgın dönemleri için beklenen rehberde güncelleme oldu: Son dakika açıklaması…

0
470

REKLAM

REKLAM
X

Sağlık bakanlığı tarafından korona virüs salgın yönetim ve çalışma rehberi üzerinde yapılan güncelleme ile beraber AVM, berber, kuaför, güzellik salonu, kırtasiye ve benzeri olan tüm iş yerleri için önceden belirlenen 1 metre kuralı sosyal mesafenin artık 2 metreye kadar çıkması önerileri geldi. Bir yandan da birçok sektör içerisinde HES kodu ile ilgili kontrol zorunlulukları gelmiş oldu. 

Bakanlık bilimsel danışma kurulu aracılığı danışma kurulu kapsamında korona virüs rehberinin salgın yönetimi ile çalışma bölümlerinde farklı güncellemeler geldi.

İçişleri bakanlığı genelgesine dikkat edildi…

İçişleri bakanlığı kademeli olarak meydana gelen normalleşme döneminin üçüncü kısmında genelgelerin dikkate alınmış olduğu ile ilgili açıklamalar geldi. Bir yandan da temaslı olan kişilerin takip edilmesi, salgın için alınan yönetim, evde hastaların izlenimleri ile beraber filyasyon rehberi üzerinde daha önceden gelen değişikliklerin yansıtılacak olmasına dair güncellemeler geldi.

Korona virüs salgın süreçleri ile ilgili mücadele kapsamında AVM, berber, kuaför, güzellik salonu, kırtasiye ve benzeri olan tüm iş yerleri için önceden belirlenen 1 metre kuralı sosyal mesafenin artık 2 metreye kadar çıkması önerileri geldi. Bir yandan da birçok sektör içerisinde HES kodu ile ilgili kontrol zorunlulukları gelmiş oldu.

Bu tarz olan iş yerleri için maskesiz ve 2 metreden yakın olacak şekilde 10 dakika süre ile bir arada yer alma durumlarının yakın temaslı olarak değerlendirilmelerin olacağı da rehber içerisine eklenmiş oldu. Bu süre de artık 15 dakikaya kadar indi.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz