Sabah uyandığımızda elma sirkesi ve su karışımını tükettiğimizde bir kafeinden alabileceğinizden daha fazla yarar elde edebiliriz. Elma sirkesi cildin temizlenmesine yardımcı olur, enerjimizi arttırır ve buna benzer pek çok faydası bulunmaktadır. Yapacağınız tek şey ise sadece sabah kalktığınızda bir karış elma sirkesi tüketmek.

Sabah Elma Sirkeli Su tüketmenin Faydaları:

-Gün boyunca sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olur: Elma sirkesi pH değerini asitliği sayesinde dengeleyici özelliğe sahiptir. Mide pH’ının değişmesini sağlayarak daha kolay ve sağlıklı sindirimin gerçekleşmesine yardımcı olur ve bu sayede şişkinlik ve asit reflüsü gibi rahatsızlıkların önüne geçmiş olursunuz.

-Kan şekeri seviyesinin dengelenmesine yardımcı olur: State Üniversitesinde bilim insanları bir atıştırmalıklar beraber 2 kaşık elma sirkesi tüketmişler. Atıştırmalık ve 2 kaşık su tüketenlerden daha düşük seviyede kan şekerine sahip oldukları görülmüştür. Kan şekeriniz yüksekse elma sirkesi tüketmek kan şekerinizin dengelenmesine yardımcı olacaktır.

-Bağırsak sisteminin güçlenmesine yardımcı olur: Elma sirkesi asidik özelliğe sahip olduğundan dolayı soğuk ve kış günlerinde soğuk algınlığı, öksürük ve bazı farklı rahatsızlıklara karşı korunmanıza yardımcı olur.

-Vücutta detoks etkisi yaratır: Sabah uyandığınızda güne elma sirkeli su içerek başlamak vücudun bakterilerden arınmasına yardımı olur ve karaciğeri detoksifiye eder, temizlenmesine destek olur.

-Enerjinizin artmasını sağlar: Elma sirkesi alkalize bir sıvıdır yani daha açıklamak gerekirse vücudun en verimli olduğu seviyede çalışmaya başladığı zamanlarda kendinizi daha enerjik hissedeceksiniz. Çünkü herkesin kendine has enerji seviyesinin yüksek olduğunu düşündüğü farklı zamanlardan. Kişiye özel bir durumdur.

Sabah uyandığınızda su bardağına 1,2 çay kaşığı yada 1,2 yemek kaşığı elma sirkesi ve suyu karıştırarak tüketebilirsiniz. Az miktarlarda başlayıp yavaş yavaş miktarı arttırmak daha yararlı olacaktır.

Sağlıkla kalın..

Kaynak: https://gidakurleri.com/sabah-uyaninca-sirkeli-su-icmek-neden-onemlidir/

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
Best Wordpress Adblock Detecting Plugin | CHP Adblock