Saracoglu Sabah Limonlu Su İçmenin Faydaları Nelerdir?

0
9660

Merhaba sevgili okurlarım. Günümüzde sağlık sorunlarının artmasıyla beraber doğal yoldan bu hastalıklardan kurtulma yolları aranmaya başlandı. Eskiden tüketilen yiyeceklerin organik ve doğal olması sağlık sorunlarının daha az ve tedavileri de doğal olmaktaydı. Günlük birkaç alışkanlıkla daha sağlıklı vücuda sahip olabiliriz. Üstelik bunun için servet harcamanıza gerek yok. Evimizde manavlarda rahatlıkla bulabileceğimiz limon ve su ile yapmamız mümkün.

REKLAM

Sağlıklı yaşam için vücudun en fazla ihtiyaç duyduğu şey sudur. Yetişkin bir insan günlük en az 1,75 lt su tüketmelidir. Vücut sindirimine yardımcı olur. Limon ise C vitamini bakımından oldukça zengin bir sebze olduğunu biliyoruz. Kış aylarında daha çok tükettiğimiz limonun faydası düşündüğümüzden daha çok . Vücudumuza olumlu etkileri de oldukça fazladır.

REKLAM
X

Her sabah 1 bardak limonlu su içmenin faydaları nelerdir?

1- Toksin atımına yardımcı olur:

Vücutta şişkinlik veya hazımsızlık varsa bunların giderilmesini sağlar. Antioksidan özelliği sayesinde vücudunuzdaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur.

2- Hastalık riskinizi azaltır:

Sık sık hasta oluyorsanız her sabah ılık 1 bardak su içmenizde fayda var. Vücudunuzun alması gereken C vitaminin çoğunu sabah uyanır uyanmaz vücudunuza alacağınız için daha az hastalanırsınız.

3- Kilo vermenize yardımcı olur:

Suyu tek başına tüketmek daha zor geliyorsa tatlandırıcı olarak limon ile beraber tüketmek en bilinen diyet ögesidir. İçerisinde bulundurduğu yüksek lif içeriği bakımından tok kalmanızı sağlar . sindirim sisteminize kolaylık sağlayarak kilo vermenize yardımcı olur.

4- Cildiniz daha canlı olur:

Yapılan araştırmada 2 hafta boyunca her gün sabah uyanır uyanmaz 1 bardak ılık limonlu su içen kişi 2 haftanın sonunda cildindeki parlaklığın gözle görülür derecede olduğunu söylüyor. Daha parlak ve canlı bir cilt olmasını sağlar.

5- Vücuda kafein miktarı az olur:

Çoğu insan sabahları uyanır uyanmaz kahve içmeyi alışkanlık haline getirmiştir. Fakat bu alışkanlık sizlere faydadan ziyade zararı dokunmaktadır. Hem diş renginin atması hemde selülitlere neden olabilmektedir. Bu yüzden kahve yerine limonlu su içmenizi tavsiye ediyorum . Hem daha çabuk ayıkmanızı sağlayacaktır.

6- Vücudunuz asit dengesini korur:

Vücutta asit dengesi çok önemlidir. Çünkü, obezite,kanser ve diyabet hastalıklarının çoğu vücudun asit dengesiyle alakalı olabiliyor.Tadı ekşi olmasına rağmen en alkali gıdadır.

7- Ağız ve diş dostudur:

Ağızda oluşabilen bakterilerin giderilmesini sağlar. Dişlerin daha parlak olmasına yardımcı olur.

Sağlıklı günler dilerim.. Gıda. Müh. Merve CEBE

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz