Pratik ve Kolay Temizlik Yöntemleri

0
24206

Temizlik konusunda özellikle bayanlarımız günlük daha ciddi bir zaman harcamaktadır. Ancak her zaman bu ayrılan zamanın karşılığının alınması istenir. İşte bu yazımızda temizlik konusunda bazı püf noktalara yer vererek hem harcadığınız zamanı azaltacak hem de istediğiniz şekilde temizliği yapmış olacaksınız. Şimdi bu maddelere göz atalım:

REKLAM

1: Tenceredeki Parmak İzleri İçin

REKLAM
X

Kimi zaman uzun süre kalan ve silseniz daha geçmek bilmeyen tenceredeki parmak izleri için 1 damla zeytinyağını kullanabilirsiniz. İzin olduğu kısma zeytinyağı damlatıp bez yardımı ile silmeniz yeterli olacaktır.

2: Elbisedeki Yağ Lekeleri İçin

Elbisenize damlayan ve yıkasanız dahi geçmek bilmeyen yağ lekesi varsa mısır nişastası bu konuda size yardım edecek. Yağ damladığı ilk andan itibaren hızlı bir şekilde damlayan kısma nişasta dökün. Yağı emdikten sonra kıyafeti yıkayın ve yağ lekesinin geçtiğini göreceksiniz.

3: Camları Parlatmak İçin

Damlarınızı silerken temizleyici sıvıya bir kaç damla sirke damlatarak daha net ve parlak bir temizlik elde etmiş olacaksınız.

4: Duşa Kabindeki Su Lekeleri İçin

Duşa kabinler veya herhangi bir yerdeki su lekeleri için sirke etkili olacaktır. Lekeli bölgeyi sirke damlattığınız bezle silin 10 dakika bekledikten sonra yıkadığınızda lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz.

5: Klozet İçin

Klozetlerde sarı lekeleri yok etmek için öncelikle kir çözücü dökün bir süre bekleyin ve üstüne karbonat atın. 2 dakika bekledikten sonra fırça ile ovaladığınızda sarı lekelerin kaybolduğunu göreceksiniz. Bu yöntemleri deneyerek hem daha hızlı hem de daha etkili bir temizlik yapmanız mümkün olacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz