PARASI İÇİN BİR MİLYONERLE EVLENDİ AMA…

0
266

Milyoner olmayı ne kadar sık hayal ettiğimizi biliyor musun? Artık kira ödemek zorunda kalmamanın, faturaları ödemek için uğraşmamanın, 9’dan 5’e kadar bir işte çalışmak zorunda kalmamanın hayalini kuruyoruz. İstediğimiz her şeyi satın alabilir veya istediğimiz yere gidebiliriz! Hayat bu – değil mi?

REKLAM

Ancak milyoner olmak her zaman istediğiniz her şeyi elde etmek değildir. Hayat pek çok yönden daha kolay olsa da bazıları gerçek aşkı, şöhret ve servetiniz olmamış olsa da sizi sevecek birini, bulmakta zorlanır. Bu hikaye, bir milyonerin gerçek aşkı arayışıyla ilgili.

REKLAM
X

Marcel Amphoux sizin bildiğiniz milyonerlerden değildi. Tersine, ona baktığınızda onun bir köylü olduğunu düşünürdünüz. Görüyorsun ya, Marcel münzevi bir hayat sürüyordu. Dışarı çıkarken darmadağınık giysiler giyerdi, saçları dağınıktı ve dişsiz bir gülümsemesi vardı. O kadar yakışıklı da değildi. Kim olduğu hakkında hiçbir fikri olmayan insanlar ona hiç dikkat etmezdi..

Diğer milyonerler servetleriyle övünüp hava atsa da Marcel çok mütevazi biriydi. Şöhret ve şan asla onun hayallerinden biri olmamıştı – bunlara ihtiyacı yoktu. Çok basit ihtiyaçları olan çok basit bir adamdı. Tek istediği şey sevgiydi.

Mütevazi Ev

Marcel sadece temel ihtiyaçlarına sahip olmaktan mutlu ve memnundu. Bir malikaneye parası çok rahat yetecek olsa bile Fransız Alpleri’nde mütevazı bir ahşap kulübede yaşıyordu. Kabinde modern olanaklar yoktu – hatta elektrik veya boru hattı bile yoktu. Bu şekilde yaşamak Marcel’in çok para biriktirmesine yardımcı olmuştu. Mütevazi yaşam tarzı onun finansal merdiveni tırmanmasını sağlamıştı.

Hepimizin bildiği gibi Fransız Alpleri tam bir turizm cenneti. Bölge, tatil köyleri ve kayak merkezleri ile dolu. Marcel’in bölgede, özellikle Puy-Saint-Pierre köyü yakınlarında büyük arazileri vardı. Her yıl bölgeye alan turistlerle birlikte arazi fiyatları da arttı ve bu, Marcel’in net servetini arttırdı. Marcel akıllıca davranarak sahip olduğu arazilere evler inşa etti ve bunları kiraladı.

Cömert Bir Ruh

Yıllar geçtikçe Marcel’in serveti artmaya devam ederken kişiliği hiç değişmedi ve ahşap klübesinde mütevazi harcama alışkanlıkları ile münzevi yaşam tarzını sürdürmeye devam etti. Görünüşü hiç değişmedi ve ailesi ve arkadaşlarıyla olan ilişkilerini sürdürdü.
Aslında tutumlu davranışlarına rağmen Marcel, konu ailesi ve arkadaşlarına gelince oldukça comert davranıyordu. Kulübesinin etrafındaki tapulu arazisinde birkaç basit dağ evi inşa etmeye karar verdi ve akrabalarını ve arkadaşlarının ücretsiz olarak burada yaşamasına izin verdi. Onu tanıyanlar tarafından bu kadar çok sevilmesine şaşmamalı.

Bir Şeyler Eksik

Sahip olduğu arazinin ideal konumu göz önüne alındığında Marcel’in müklerini satın almakla ilgilenen birçok yatırımcı vardı. Arazisinde başka bir tatil köyü inşa etmeyi planlıyorlardı ancak Marcel arazisini satmayı reddetti. Kiralama işini sürdürmeyi seçti. Yıllar geçtikçe arazisinin değeri de artmaya devam etti. Marcel’in bölgedeki en zengin insanlardan biri olması uzun sürmedi

İnanılmaz zenginliğine rağmen arkadaşları ve ailesi onun için endişelenmeye başlamıştı. Yaşlanıyordu ve de Marcel’in aşk hayatı gençliğinden beri durgundu. Sürekli darmadağınık hali, potansiyel aşıklara itici geliyordu ve artık gençlik yıllarını geride bırakan Marcel’in gerçek aşkı hiçbir zaman bulamayacağından endişelenmeye başlamışlardı.

Eros Okunu Fırlattı

Derken bir gün, Paris’ten gelen bir iş kadını, Sandrine Devillard, Marcel’in arazisinin bir bölümünü satın almak isteyerek ortaya çıktı. Marcel her zamanki gibi satmayı reddetti. Marcel Sandrine’in ilgisini çekmişti. Sandrine onu akşam yemeğine davet etti. Amacı iş konuşmaktı ancak görünüşe göre gece ikisi için farklı sona erdi. Eros o gece o civarlarda takılıyordu ve Marcel’in kalbini Sandrine’e açması uzun sürmedi.

Marcel, Sandrine’i ailesi ve arkadaşlarıyla tanıştırdığında herkes çok şaşırdı. Sandrine’in varlığının Marcel’i gözle görülür bir şekilde mutlu etmesini görmekten mutlu olsalar da bazıları kaşlarını kaldırmadan edemedi. Sandrine şatafatlı bir yaşam tarzı yaşıyor gibiydi – ikili birbirinden tamamen zıttılar ve ilişkinin uzun süreceğinden şüphe duyuyorlar.

Artan Şüpheler

Ancak geçmişte Marcel ile bir ilişki yaşamaya çalışan diğer kadınların aksine Sandrine beklediklerinden daha uzun süre dayandı. Marcel’in şüpheli hijyeninden ya da münzevi yollarından etkilenmedi. Onu değiştirmeye çalışmadı bile. Sandrine onu olduğu gibi kucakladı ve Marcel için bu fazlasıyla yeterliydi.

Ancak tüm bunlara rağmen, Marcel’e ait olan bu köyde yaşayanlar Sandrine’in Marcel’e yönelik niyetlerinden şüphe duymaya devam ediyorlardı. Ne de olsa onu çok az tanıyorlardı ve Marcel söz konusu olduğunda çok koruyucuydular. Birçoğu Sandrine’i bir servet avcısı olarak gördü, hatta bazıları Marcel ile bu ilişki hakkında konuşmaya bile çalıştı. Bu insanların Sandrine’in küçük cennetlerine bir istilacı olduğunu ve Marcel’in başının belada olduğunu düşündükleri açıktı.

Bir Servet Avcısı Mıydı?

Marcel’in arkadaşları ve ailesi, öldükten sonra servetlerini elde etmek için yaşlı ve zengin erkeklerle kadınları dolandıran servet avcılarının hikayelerine çok aşinaydı. Marcel’in onu gerçekten seven biriyle evlenmesini istiyorlardı. Aralarındaki 20’den fazla yaş farkını ve yaşam tarzlarındaki büyük farkı gördükçe Sandrine’in bu kişi olduğundan şüpheleniyorlardı.

Sandrine’in her zaman gösterişli giysiler giyme alışkanlığına sahip olması da bu izlenimlere yardımcı olmadı. Köydeki diğer kadınlardan çok farklıydı. Ayrıca Marcel’i halk içinde onunla birlikte görünmeye ve bölgede bir çift olduklarını duyurmaya hevesliymiş gibi kendisini dışarı çıkarmaya zorlamaya da devam ediyordu.

Uğruna Savaşmaya Değen Bir Aşk

Tüm bu itirazlara rağmen Marcel Sandrine’e bağlı kalmaya ve aşkları için savaşmaya karar verdi. Sandrine de köylülerin kalbini kazanmak için elinden geleni yapıyordu. Hayatının geri kalanını Marcel ile geçirmeyi planladığını açıkça ortaya koyuyordu. Başlangıçta birlikteliği kabul etmeseler de, Marcel’in ailesi ve arkadaşları Sandrine’in Marcel’e yönelik niyetlerinde gerçekten samimi olma olasılığının olduğunu düşünmeye başladılar

Sandrine, Marcel’in uzun zamandır beklediği kişi olabilirdi. Marcel’in sonunda nasıl mutlu olduğunu gördüklerinden yapabilecekleri tek şey Sandrine hakkında yanılmış olmalarını ummaktı. Ayrıca Marcel’in zeki biri olduğunu da biliyorlardı. İlişkileri devam ederken elbette ki Sandrine’in gerçek yüzünü görecekti.

Beklenmedik Bir Olay

Bir gün Marcel, Sandrine ortaya çıktığından beri hayatının ne kadar değiştiğini düşündü. Birden bir şeyden emin oldu – bu, hayatının geri kalanını birlikte geçirmek istediği kadındı. Ve Marcel, münzevi milyoneri tanıyan herkesi şok ederek, Sandrine’e evlenme teklif etmeye karar verdi. Elbette Sandrine, evlilik teklifine evet dedi.

Tüm bunlar Marcel için o kadar karakter dışıydı ki yakın çevresi için alarmlar çalmaya başladı. Ancak ne yapabilirlerdi? Marcel bariz bir şekilde sırılsıklam aşık olmuştu ve artık nişanlandıkları için Sandrine’in pahalı hediyeler isteme veya parasını kullanma şekli hakkında konuşamazlardı.

Kasabanın Dedikodusu

Ya Sandrine Marcel’i hemen evlenmeye zorlarsa? Birdenbire ortaya çıkan bu kadını pek tanımıyorlardı ve Marcel’in bu kadar aceleci bir karar vermemesini dilediler. Ancak tam tahmin ettikleri gibi düğün günü de nişan kadar ani geldi..

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz