Pandemi 1000 TL Maddi Destek İhtiyaç Kredisi Başvurusu Yap

2
1231

Yakın zamanlarda yapılan düşük faizli 6 ay geç ödemeli ihtiyaç kredisi başvurusu, ücretsiz maske ve ihtiyaç sahiplerine yardım başvuruları da başlamış durumda. Günübirlik ücret alıp çalışanlar, işten çıkarılanlar ve herhangi bir geliri olmayanlar için destekler yapılacaktır. Desteklere başvuru şartları ve başvuru adresini yazımıza ekledik.

REKLAM

Cumhurbaşkanımızın yaptığı açıklamalara göre yeni destek paketinden ortalama 3 milyon kişinin yararlanacağı tahmin ediliyor. Özellikle sabit işi olmayan gündelik olarak çalışan veya herhangi bir geliri olmayan ihtiyaç sahipleri başvurabilecek.

REKLAM
X

Başkanın yaptığı açıklamaya göre günlük kazancı ile hayatını idame ettirmeye çalışan kişilerin başvurabileceğini belirtti. Başvuru için kaymakamlık veya valilikten aynı şekilde bu yerleri telefon ile arayarak başvuru yapılabilmektedir. İhtiyaç sahibi kişilerin durumunu belirmeleri ile gerekli desteklerin yapılacağı belirtildi.

İhtiyaç Destekler Devam Edecek

Ülkemizde yardımların toplanılmasına devam ediliyor. Bu güne kadar ortalama 2 milyar TL kadar para toplandı. SMS ler ile de toplamda 45 milyon TL toplanıldığı belirtildi. Başkan yardımların toplanmasına devam edileceğini ve vatandaşlarımız, sanatçılar, spor camialarını da destek yapmaya davet etti.

2 Yeni hastane Yapılıyor

Vatandaşımıza ve esnafa destekler devam edecek. Kredi borçları ertelendi. İhtiyaç kredi faizleri düşürüldü ve 6 ay geç ödeme yapıldı. Bununla birlikte ücretsiz maske dağıtılacak. Salgın için yeni hastaneler de yapılıyor. Günlük test sayımız 20 bini geçmiş durumdadır.

İşletmelere Destek Devam Edecek

Çalışma hayatının sekteye uğraması istenmiyor. Kobilerimize ihtiyaç kredi desteği devam edecek. 150 bin kadar işletmemize kredi öteleme yardımcı yapılacaktır

Gelir Desteği İçin Başvuru: https://www.acikkapi.gov.tr/

Maske Başvurusu İçin: https://basvuru.turkiye.gov.tr/

PANDEMİ DESTEK BAŞVURU ADRESİ: https://www.turkiye.gov.tr/acshb-pandemi-sosyal-destek-on-basvurusu

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz