Öksürük Krizinden Fazla Kiloya, Birçok Soruna Çare Doğal Reçete: Pekmez Limon Karışımı

0
364

REKLAM

REKLAM
X

Boğazında minik bir kaşıntı hissettiğinde ya da burnu akmaya, hapşırmaya başladığında hemen doğal yiyeceklerden destek almaya başlayanlardan, şifa dolu yiyecekleri daha çok tüketmeye özen gösterenlerdenseniz bu karışım da vazgeçilmezlerinizden olacak, eminiz. Pekmez limon karışımından söz ediyoruz.

Hazırlaması çok kolay, pekmez ve limondan aldığı güçle vücuda faydalarıysa sayfalara sığmayacak kadar fazla olan bu karışım, size pekmezin tahinle olan muhteşem uyumunu bile unutturur, şifasıyla her gün yemek isteyeceğiniz bir lezzet haline gelir.

Kendisi aslında uzun yıllardır kullanılan, annelerimizden, hatta anneannelerimizden bize kalan bir yöntem ama son zamanlarda onu bilen pek yok. E hadi o zaman sizi merakta bırakmadan pekmez limon karışımı nedir, nasıl uygulanır, ne işe yarar birlikte öğrenelim.

Pekmez limon karışımı nedir, nasıl hazırlanır ve uygulanır?nPekmez limon karışımı, adından da anlaşılabileceği gibi bu iki malzemenin bir araya gelip biraz da suyla buluşmasıyla ortaya çıkan oldukça kolay bir tarife sahip.

Bu karışımı önemli hale getirense öksürükten fazla kilolara, birçok soruna çözüm olması. Peki bunu nasıl sağlıyor? Pekmezin içine dahil olan taze sıkılmış limon suyu, hem C vitamini bakımından çok zengin olduğu için antioksidan etkisi gösteriyor hem de pekmezin faydalarının vücuda neredeyse on kat daha fazla etki etmesini sağladığı söyleniyor.

Pekmez limon karışımı için gerekli malzemeler:n3 yemek kaşığı pekmez (üzüm, keçiboynuzu, dut ya da dilediğiniz başka bir doğal pekmez olabilir)

Yarım limonun taze sıkılmış suyun1 su bardağından biraz az içme suyunnPekmez limon karışımı nasıl hazırlanır ve uygulanır?nBir su bardağından biraz az olacak şekilde içme suyu doldurduğunuz su bardağının içine pekmez ve taze sıktığınız limon suyunu ilave edin.

Güzelce karıştırın. Hazırlaması bu kadar pratik olan bu karışımı uygulamak da bir hayli kolay tahmin edebileceğiniz gibi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz