O bitki saçların beyazlamasına iyi geliyor!

0
780

Saçının beyazlaşmasından rahatsız olanlara uzmanlar tarafından öneride bulunuldu. Köri yaprakları saçların beyazlaşmasını önlemede katkı sağlıyor.

Saçı beyazlayanlara önerilerde bulunan uzmanlar, bazı gıdaların tüketimiyle birlikte bu durumun önlenebileceğini belirtiyorlar. Köri yaprakları, saçların beyazlaşmasını önlemede katkı sağlıyor. Yalnızca beyazlaşmasını önlediği için, saç sağlığına olan faydaları sebebiyle uzmanlar tarafından öneriliyor.

KÖRİ YAPRAĞI

Köri yaprakları, genellikle Hindistan’da yetişen Köri ağacında bulunuyor. Köri baharatı, bu ağaçtan alınan yapraklarla yapılıyor. Ağaçta yetişen siyah ve turunçgil meyvelerin oldukça tatlı olduğu belirtiliyor. Uzmanlar tarafından yapılan açıklamalara göre köri yaprakları, saçların beyazlaşmasını önlemede katkı sunuyor. Saç pigmentasyonunu koruyan bitki, saçın beyazlaşmasına engel oluyor. Köri yaprakları D, B ve C vitaminlerini içerdiği için demir kaynağı olarak da biliniyor. Yapılan araştırmalara göre saçın beyazlaşmasında D ve B vitaminlerinin etkili olduğu belirtiliyor.

EKLEM İLTİHAPLARINA DA İYİ GELİYOR

Köri saçlara iyi gelmesinin yanı sıra eklem iltihaplarını da önlüyor. Bitki sayesinde eklemler kuvvetleniyor. Ayrıca genellikle 60 yaşın üzerine görülen Alzheimer hastalığına da engel oluyor. Bitki, hafızayı da kuvvetlendiriyor. Ayrıca köri, sindirim hastalıklarına karşı da oldukça etkili.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.