müjde verdi

0
387

Cumhurbaşkanı Erdoğan Müjdeyi Verdi: Evi Olmayan Dar Gelirli Kalmayacak! TOKİ Aylık 658 TL Taksitle Ev Sahibi Yapacak İlk kez ev alacaklara Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan müjdeli haber geldi! Hiç evi olmayan asgari ücretli

REKLAM

REKLAM
X

çalışanlar emekliler aylık 658 TL taksitle TOKİ alt gelir grubu konut projeleri ile ev sahibi olacak. Hiç evi olmayanlara Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan müjdeli haber verdi.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı himayesinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığı TOKİ koordinasyonunda gerçekleştirilen sosyal konut projesi ile ilk kez ev alacaklara kiradan bile daha düşük taksitlerle ev sahibi olma imkanı sunuldu.

İlk olarak 2019 senesinde 50 bin sosyal konut projesi ile çıkılan yolda vatandaşların rekor seviyede başvuruda bulunması ile beraber 2020 senesinde bu sayı ikiye katlanarak 81 ilde 100 bin sosyal konut için başvuru toplanmıştı.

2021 yılı Cumhurbaşkanlığı stratejik planı içerisinde de 100 bin sosyal konut projesi yer almış, ancak başvuru tarihi ilan edilmişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN TALİMAT VERDİ: EVİ O’LMAYAN DAR GELİRLİ KALMAYACAK! Konu hakkında açıklamada bulunan Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum kendilerine bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından talimat verildiğini belirterek

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, evi olmayan tek bir dar gelirli vatandaşımız kalmayana kadar bu projelerin devam etmesi talimatını verdi” diyerek sosyal konut projelerinin devam edeceğini açıklamıştı.

Dar gelirli vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olmasını sağlamak amacı ile TOKİ yeni konut projeleri üretmeye devam ediyor.

Ucuz ev sahibi olmak isteyen kişiler için geliştirilen ucuz TOKİ konut projeleri kurumun resmi internet sitesi olan TOKİ GOV TR üzerinden yayımlanırken şu anda başvuruda olan 11 proje için makul fiyatlar sunuldu.

TOKİ Konya konut projesi için peşinat sadece 18 bin 782 TL olarak belirlenirken aylık taksit tutarı ise 521,74 TL oldu. TOKİ Sivas konut projesi için belirlenen en düşük aylık taksit tutarı ise 658 TL olarak ilan edildi.

TOKİ’DEN NASIL EV SAHİBİ OLUNUR, NASIL EV SATIN ALINIR? TOKİ 100 bin sosyal konut projesi başvurusu için beklenen ilan henüz yayımlanmazken kurumun resmi internet sitesi üzerinden Türkiye Geneli Açık Satıl Listesi 2021 yayımlandı.

Ekim ayına özel olarak yapılan güncelleme ile 11 farklı konut projesinde yer alan yüzlerce konut satışa sunuldu.

TOKİ GOV TR resmi internet sitesini ziyaret ederek kurum tarafından yayımlanan satış ilanlarını inceleyebilir, yaşadığınız ilde bulunan ucuz konutlar için başvurularınızı ilanda belirtilen Halkbank ve Ziraat Bankası şubeleri üzerinden yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz