Limonun Farklı Şekilde Kullanacağınız 15 Pratik Yöntem:

0
9724

Limonun C vitamin içeriği , antioksidan yapısı ile bir çok farklı faydalı özelliği vardır. Ancak limonun sadece salatalara ekleyip tüketmekle kalmayıp pek çok farklı yöntemlerde kullanabilirsiniz. Şimdi bu kullanım yöntemlerini maddeler halinde sıralayalım:

1: Temizleme Ürünü Olarak

Bir çok farklı alanda bir nevi genel temizlik ürünü olarak limonu kullanabilirsiniz. 1 adet sıkılmış limon suyunun üstüne biraz sirke ekleyin. Bunu bir cam silme kutusunun içine ekleyip su koyup karıştırın. Sonrasında fıs fıs ile cam, masa gibi yerleri istediğiniz şekilde temizleyebilirsiniz. Hem de kimyasal içermeden sağlığınızı korumuş olursunuz.

2: Kesme Tahtalarının Temizlenmesi

3: Çamaşırları Beyazlatmak

Yıkamanın orta kısımlarında yarım limonun suyunu makineye ekleyerek çamaşırlarınızın daha beyazlamasını sağlamış olursunuz.

4: Yüz Bakımı İçin Limon

5: Sindirim Sorunları İçin Limon

Özellikle sabahın erken saatlerinde 1 bardak limon suyu içmek sindirim sorunlarının düzelmesine yardımcı olur ve sindirimi hızlandırır.

6: Ayakkabı Kokusu İçin Limon

Yarım kesilmiş limonu ayakkabınızın içine gece koyun. Sabaha kadar kokunun büyük bölümünü yok ettiğini göreceksiniz.

7: Mumluk Olarak Kullanma

Hazır mumu içi alınmış limon kabuğunu koyarak daha güzel bir görüntü oluşturabilirsiniz.

8: Pası Yok Etme

Paslanmış bölgeye bir kaç damla limon damlatarak süngerle kazıyın. Pasları hızlı ve kolay bir şekilde yok edebilirsiniz.

9: Sivrisinekleri Uzaklaştırma

Sineklerin yoğun bulunduğu yere limonun yarısını koyup üst kısmına karanfil saplayarak sineklerin uzaklaşmasını sağlayabilirsiniz.

10: Klor Lekelerini Yok Etme

Kattle, çaydanlık gibi mutfak araçlarında biriken kloru yok etmek için kaynar suya limon sıkın ve klorlu bölgeye dökün. Kazıyarak kloru yok edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.