Kümeste bulduğu yumurtalar

0
1733

REKLAM

REKLAM
X

Kümeste 3 Siyah Yumurta Buldu İçinden Çıkanları Görünce Dehşete Düştü…! Haberi Oku..Ayrıntılar Haberin Devamındadır…

Kümeste Üç Siyah Yumurta Buldu İçinden Çıkanları Gözlerine İnanamadı Daha önce tüylerinde karalık olan tavuklar görmüşsünüzdür. Peki tamamıyla kara olan bir tavuk gördünüz mü?

Endonezya’da yetişen ve bedenindeki melanin sorunu sebebiyle ibiğinden ayağına hem de iç organlarına kadar her yeri kara olan “Ayam Cemani” cinsi tavuklar büyük ilgi görüyor.

Bu dikkatle birlikte fiyatları da gün geçtikçe artmaya devam ediyor.Endonezya kökenli Ayam Cemani cinsi tavuklar, simkara renkleriyle dünyanın dikkatini çekmeye ve her geçtiğimiz gün yaygınlaşmaya devam ediyor.

Genetik bir mutasyon yüzünden vücutlarındaki tüylerden, iç organlarına kadar kara olan bu tavukların sadece yumurtaları ve kanları normal tavuklarla aynı renkte.

Gizmodo adlı dizayn, teknoloji ve bilimsel haber sitesinin haberine husus olan cinsi tavukları, ABD’de yetiştiren Paul Bradshaw “Görünüşleri bundan dolayı, günümüzün en Moda tavuğu Ayam Cemani. Büyülü bir görünüşleri var.

Güneş ışığının altındayken, kapkara tüylerinin arasında mor ve yeşil yansımalar göze çarpıyor” dedi.“Bu karalığın sebebi Asya’da meydana çıkan ve vakit içerisinde Avrupa’ya da gelen bir tür gen mutasyonu” ifadelerini kullanan Bradshaw “Bu mutasyon, Ayam Cemani’lerin normal bir tavuktan on kat daha çok melanin üretmesine neden oluyor” diye konuştu.

Bilim insanları, insan derisinde, saçında ve beynin birtakım yerlerinde de tespit edilen koyu renkli pigmentler olan melaninlerin fazlalaşması manasına gelen ve “fibromelanos” adıyla anılan bu kalıtsal durumun rastgele bir zararı bulunmadığını kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz