REKLAM
X

Kulağa Soğan Koymanın Faydaları Nelerdir?

1
44262

Merhaba sevgili okurlarımız. Sizleri şuan bulunduğumuz kış aylarıyla beraber gelen grip nezle gibi hastalıklara çözüm olarak farklı yollar aramaktan kurtaracağız. Sizler için bu hastalıklardan ilaç kullanmadan kurtulmanın yollarını açıklayacağız. Hem de doğal yollarla.

Hava şartlarının belirgin değişmelerinde, sıcak soğuğun vücudumuzu olumsuz etkilemesinden, mikroplara karşı bir parça soğan ile korunabilirsiniz. Hem de kulağınız içinde…

REKLAM

Özellikle soğan öksürüğe karşı çok etkilidir. Biraz ağır kokusu olsa bile bir çok antibiyotikten bile daha etkilidir.

Çocuklar bu olumsuz etkilerden çok çabuk etkilenmekte. Çocuklarınızı bu hastalıklardan korumanın yöntemi ise çok basit. Eğer çocuklarınız soğuk algınlığına yakalandıysa veya ateşi çıktıysa çorabının içerisine biraz elma sirkesi ve bir parça soğan koyabilirsiniz.

REKLAM

Taze soğan da soğuk algınlığına karşı gerçek bir kalkandır. Taze soğanı direk tüketmeniz soğuk algınlığı semptomlarıyla savaşmasını sağlayacaktır.

Kulak ağrılarının genel sebebi kulak enfeksiyonlarıdır. Kulak enfeksiyonlarından kurtulmak istiyorsanız, soğanın orta kısmını alın ve kulağınıza yerleştirin. Bir kaç saat kulağınızda bekletin. Soğanın anti-enflamatuar özelliği sayesinde kulak içinde biriken kulak mumunu yumuşatmakla beraber kolayca temizlemenizi sağlar. Bununla kalmayıp maksimum faydayı almak istiyorsanız tam bir gece soğanı kulağınızda bekletin.

REKLAM

Son olarak kulak ile burun arasındaki bağlantıya kadar soğanın olumlu etkileri olacaktır. Kış hastalıklarına karşı koruyacaktır. Aynı zamanda gece burun tıkanıklığı yaşayanların bu doğal yöntemi uygulayarak bu sorunu kolayca çözebilirler. Pahalı burun bantlarına gerek duymadan çözüm bulabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here