Korona Virüse Karşı Bağışıklık Güçlendirici Kür Tarifi

0
20252

Herkesi ilgilendiren günümüzde çok korkulan bizlerin korona virüsü olarak bildiğimiz Covid-19. Covid-19 yani halk adıyla korona virüsü nedir ? nasıl korunabiliriz ? Korona virüsü insanlara solunum yolu ile , temas yolu ile geçebilen bir virüstür. Belirtileri soğuk algınlık gibi , ateş, burun akıntısı , hapşırma olarak ortaya çıkar ve bu süreç zarfında bağışıklık sisteminizi çökertir. Bu virüs bağışıklık sistemi düşük olan sağlıksız beslenenlerin daha çok risk taşıdığı anlamına gelmektedir.

Bu virüsten korunmak için temizliğe ve en önemlisi sağlıklı beslenmeye vücudun bağışıklık sistemini geliştirmeye ve güçlendirmeye yardımcı olacak gıdaların tüketilmesi gerekmektedir. Bunlar meyve ve sebzelerden kolaylıkla elde edebileceğimiz gibi sizlere tarif edeceğimiz kürde de bağışıklık sisteminizi güçlenmesinde önemli rol üstlenecektir.

Uzman doktorlarımızın dediği gibi her hastalığın ilacı doğada saklıdır bu nedenle doğal ve organik gıdalarla beslenip bağışıklık sistemimizi güçlendirmemiz gerekmektedir. Ani hava değişimlerinin neden olduğu soğuk algınlık çok sık oluyorsa bu bağışıklık sisteminizin güçsüz olduğu anlamına geliyor. Zencefil, ada çayı ve ıhlamur bunlar bağışıklık sistemini güçlendirmek için en etkili doğal bitkilerdir.

BAĞIŞIKLIK SİSTEMİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN KÜR TARİFİ

  • Bir kuru kök zencefil
  • 3-4 diş karanfil
  • Bir yemek kaşığının yarısı ada çayı

KORONA VİRÜSÜ BAĞIŞIKLIK SİSTEMİ GELİŞTİRME KÜRÜ

  • Yemek kaşığının yarısı kadar ıhlamur
  • Yemek kaşığının yarısı kadar yeşil çay
  • Yemek kaşığının yarısı kadar meyan kökü
  • 1 tane limonun suyu ve kabuğu

Vermiş olduğumuz malzemeleri porselen bir kaba koyarak kaynatın.Kaynamakta olan malzemeleri altını kapatarak 10 dakika demlenmesi için bekleyip için. Haftada 4-5 bardak içebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Web sitemizin ayakta durması için reklam gelirlerini kullanıyoruz.Lütfen reklam engelleyiciyi kapatıp sayfamızı yenileyin.

Powered By
100% Free SEO Tools - Tool Kits PRO