Korona Verileri Açıklandı

0
17524

Hafta içi hafta sonu her gün uygulanmaya devam ediyor. Resmen açıklandı. Tüm Türkiye’de belli oldu. O ilimizde rekor artış.

REKLAM

REKLAM
X

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, 11-17 Eylül illere göre haftalık koronavirüs vaka sayısı haritasını paylaştı. İstanbul, Ankara ve İzmir’de vaka sayılarında durum kritik.

Karadeniz bölgesinde de iki ilde rekor vaka yoğunluğuna ulaşıldı. Bakan Koca, en çok vaka artışı yaşanan 10 ilimizi de açıkladı. İşte il il son durum…

Öte yandan Hafta içi hafta sonu sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili flaş açıklama geldi. Restoran, kafe, okul, tüm kapalı mekanları kapsıyor. Uzmanlardan yasaklarla ilgili peş peşe açıklamalar geliyor.

Vaka sayılarında artışınındevam etmesi halinde sokağa çıkma yasaklarının tekrar geri döneceği fikri uzmanlar tarafından üstü çizilen bir konu olmaya başladı.

Bilim kurulu üyeleri de konuyla ilgili, “Toplu bir takım önlemler almak istemiyoruz ama eğer şiddet şekilde devam ederse bu her zaman önemli bir konu olarak gündemimizde olacak.” açıklamasında bulundu. Ayrıca vaka sayılarını artması halinde kış ayının zor geçeceği ifade edildi.

En az iki doz aşı uygulananların oranı en yüksek 10 il Kırklareli, Amasya, Muğla, Eskişehir, Çanakkale, Ordu Edirne, Balıkesir, Burdur ve İzmir oldu.

En az iki doz aşı yapılanların oranının en düşük olduğu iller ise Şanlıurfa, Mardin, Bitlis, Batman, Muş, Diyarbakır, Siirt, Ağrı, Bingöl ve Şırnak olarak sıralandı.

Sosyal medya hesabından günlük tabloyu paylaşan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Alışmak riski artırır. Bugünkü vaka ayısı 27 bin 197, can kaybımız 221. Son günlerde karşımıza çıkan sonuçlara alışırsak salgınla mücadele gücümüz zayıflar. Durumu, ilk kez yaşıyormuş kadar ciddiye almalıyız. Karar verdiğimizde başarı elde ettiğimizi biliyoruz.” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz