KORKULAN OLDU! YASAKLAR BAŞLIYOR!

0
5440

Candaş Tolga’nın twitter’dan söz konusudur; Aşılamayanlara yönelik olanlardan gelen yoğun kısıtlama ve artan vaka eğitimi ilk Kabine’nin gündemine geliyor. 

REKLAM

REKLAM
X

Bakanlar Kurulu’nda erişilemez hale getiriliyor. Kültür, içişleri, sağlık gibi bakanlıklarda cb’nına sunmak üzere çalışmalar var… İfadelerini ifadeler.

Koronavirüs Bilim Kurulu, 28 Temmuz tarihinde Bakan Koca başkanlığında toplandı. Bakan Koca, Bilim Kurulu toplantısı sonrası merak edilen tüm soruları yanıtladı. Milyonların merak ettiği koronavirüs yasaklarına dair Koca şu ifadeleri kullandı;

Bunlar aşı programını en önemli risk faktörleridir. Salgını aşı ile durdurmaya çalıuşırlen artan vaka sayısını unutmak istemediğimiz yakın geçmişteki kısıtlamalarla olan hayata dönmektir.

Kısıtlama günlerine dönmeyi hiçbirimiz tekrar yaşamak istemeyiz. Buna mecbur kalacağımız şey şuan yok ama olmayacağımız anlamına gelmez.

Bu kısır döngüden kurtulmanın yolu aşı ile bağışıklık elde edene kadar tedbirlere uymaktır.

Aşılar en çok risk grubundaki vatandaşlarımız için önemli. Ancak yaygın olarak aşılanmadan onları korumamız mümkün değil. Sevdiklerimizi korumamız için önce aşı olmamız şart.Salgın yönetimi açısından aşıların etki süresi ve etkinliği son derece önemli. Elimizde tüm tedavi ve tedbirleri yönetebilecek dijital bir altyapı var.


CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz