Kereviz kökü ile zayıflama kereviz kökü faydaları

0
527

Kereviz kökü ile zayıflama kereviz kökü faydaları: Bu iki içerik ile vücudunuzda bulunan fazla kilolardan ve yağlardan etkili ve kısa sürede kurtulabilirsiniz. Vücudumuzda biriken toksinler ekstradan gelen yağlanmalar kilo olarak tartıda moralimizi bozabilir. Artık bu fazlalıklardan ve toksinlerden kurtulmak oldukça kolay.

REKLAM

Gerekli malzemeler: 1 kilo limon, 400 gr kereviz.

REKLAM
X

Nasıl hazırlanır: Kereviz köklerini rendeleyin ve 2 litre suya ilave edin. Üzerine biraz limon kabuğu ekleyin ve 20 dakika kaynatın. Kaynadıktan sonra 5-6 saat soğumaya bırakın. İçmeden önce üzerine limon suyu ekleyin. Karışımı süzün ve cam şişede muhafaza edin.

Yemeklerden önce bir bardak için (Ortalama günde 3 bardak) İsteğe göre karışım suyla daha da seyreltilebilir. Karışımı buzdolabında saklayın.

Kabızlığa ve Hipertansiyona Karşı Kereviz Sapı!
Suda çözünür posa bakımından zengin bir besin olan kereviz, bize sindirim sisteminin düzenli çalışmasında da kolaylık sağlar. Bunun için tek yapmamız gereken 1 adet kereviz sapını yoğurdunuza, salatalara veya yemeklerimize ilave etmektir diyen beslenme uzmanı İpek Ağaca, kereviz sapının tansiyonu düşürmeye yardımcı bir sebze olduğu da belirtti

Kansere Karşı Kereviz
Kereviz, içerdiği yüksek antioksidan etkiye sahip flavonoidler sayesinde, kanser hücrelerinin çoğalmasını engellemeye yardımcı.
Beyaz renkte bir sebze olması, liforanının yüksek olması, vitamin veminerallerden zengin olması bakımından kansere karşı koruyucu, detoks etkisine sahip bir sebze.

Kabızlığa ve Hipertansiyona Karşı Kereviz Sapı!
Suda çözünür posa bakımından zengin bir besin olan kereviz, bize sindirim sisteminin düzenli çalışmasında da kolaylık sağlar. Bunun için tek yapmamız gereken 1 adet kereviz sapını yoğurdumuza, salatalara vey ayemeklerimize ilave etmektir diyen beslenme uzmanı İpek Ağaca, kereviz sapının tansiyonu düşürmeye yardımcı bir sebze olduğu da belirtti.

Kereviz Ye İdeal Kilonu Koru
Kereviz, düşük kalori içeren bir sebze. 100 gr kereviz sadece 16 kalori enerji veriyor. Etli veya zeytinyağlı yemeğini de tercih edebileceğinizi diyen Ağaca, çiğ şekilde rendeleyip bol yoğurt ve bir kaşık zeytinyağı ile karıştırarak salata halini de afiyetle tüketebileceğinizi söyledi.